Uncharted Oyununun Filmi Geliyor

PlayStation konsollarında oynanabilen ve oyunseverler tarafından yakından takip edilen, üçüncü şahıs aksiyon mecara nişancı oyunlarından olan Uncharted'ın sineması için çalışmalar sürüyor. Yaklaşık 6 ay evvel Sony tarafından duyurulan sinemanın vizyon tarihi ile ilgili birinci açıklamalar Sony tarafından yapıldı. Buna nazaran sevilen oyunun sinema versiyonu vizyona 18 Aralık 2020'de girecek.

Filmin en dikkat çeken ayrıntılarından bir tanesi de son Spider Man sinemasıyla yakından tanıdığımız Tom Holland'ın bu sinemada başrol olacağı. Yönetmenliğini Dan Trachtenberg'in yapacağı sinemanın senaryosu ise Jonathan Rosenberg ve Mark Walker tarafından yazıldı. 

Filmin konusu ile ilgili şu an için rastgele bir bilgi yok. Sinemanın, tanınan oyunla nasıl bir bağ kuracağı, iki üretimin nasıl bütünleştirileceği de şu an için bilinmiyor. Buna karşın sinemanın mevzusuyla ilgili olarak yalnızca birkaç söylenti mevcut. Bu söylentilerden en güçlü olanı sinemanın konusunun, oyunun baş kahramanı olan Nathan Drake'in (Tom Holland), Victor Sullivan ile olan maceralarının anlatılacağı istikametinde.

Filmle ilgili daha ayrıntılı bilgileri edinmek için Sony tarafından yapılacak olan açıklamaları beklememiz gerekiyor.

Başa dön tuşu