Netflix’in Raising Dion Dizisinin İlk Fragmanı Paylaşıldı

Bugün, Black Panther’ın yıldızı Michale B. Jordan’ın hem yapımcılığını hem de oyunculuğunu yaptığı Netflix’in yeni dizisi Raising Dion’un birinci fragmanı paylaşıldı. Paylaşılan birinci görüntüde 7 yaşındaki Dion’u (Ja’Siah Young), annesi Nicole’ü (Alisha Wainwright) ve Dion’un yeteneklerini göstermesiyle birlikte karşılaştıkları zorlukları görüyoruz.

Diziye de ismini veren çizgi romanın yaratıcısı ve dizinin baş yapımcılarından olan Dennis Liu, IGN’e verdiği röportajda diziyle ve çizgi romanla ilgili hayli farklı bilgiler verdi.

İlham kaynağı hayatın kendisi

Liu, çizerliğini Jason Piperberg’ün yaptığı 2017’de yayınlanan Raising Dion’un ilham kaynağını şöyle anlattı:

“Raising Dion için birçok ilham kaynağı vardı. Karım Marie ve ben, balayımızda Kuzey Kutup Dairesi’nde Kuzey Işıklarına bakıyorduk. Güzel ebeveynler olup olamayacağımızı konuşuyorduk. Çocuğumuz nasıl olurdu? Ya âlâ bir ebeveyn olamazsak? Ya bu tuhaf ışıklar ona muhteşem güçler verirse? Ya onu gözetmek zorunda kalırsak? Ayrıyeten Afro-Amerikalı bekâr anneleri belirli sebeplerden dolayı Amerika’nın muhteşem kahramanları olarak düşünüyorum. Bence yaratıcılık, hayatındaki şeyleri basitçe birleştirmek ve sanatın içerisinde mantıklı hale getirmek”

Çizgi romanın, diziden çok fazla farklılığı olduğunu söz eden Liu, daha fazla çizgi roman yayınlamama kararını çok erken kademelerde verdiğini böylelikle dizi versiyonuyla karmaşa yaşanmayacağını söyledi. Lakin Liu, bir noktada çizgi romana geri dönerek onu da bitirmeyi istediğini söz etti.

Liu’nun çizgi romanının tek cümlelik özeti olarak “Superman’i hayal edin lakin Martha Kent’in bakış açıcısından” gösteriliyor. Yani aslında Raising Dion’ın harika kahraman çeşidine farklı bir bakış açısı getiriyor diyebiliriz.

Başa dön tuşu