Wu Assasins’ten İlk Fragman Geldi

Doksanların büyük kısmında televizyonu kung fu fantazi sinemaları ele geçirmişti. Jackie Chan, meskenin içindeki sıradan eşyalarla komik komik dayak atarken, öteki aktörler ve aktrisler daha sert ve maskülen üretimlerde uzunluk gösteriyordu. Bir devir ülkede ne kadar sekiz yaşında çocuk varsa Jean-Claude Van Damme’ın Bloodsport – Kan Sporu sineması yüzünden gaza gelip dövüş öğrenmeye çalışıyordu. 

O günleri özleyenler için Netflix, yeni bir dizi hazırlıyor. Wu Assasins, neredeyse büsbütün Asyalı oyunculardan oluşan takımıyla dikkat çekiyor. Serinin başrolünde ise Iko Uwais yer alıyor. 

Uwais, Kai isimli bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. San Francisco’nun Çin Mahallesi’nde yemek pişiren Kai, kendisinin antik Wu Assasin’in şimdiki temsilcisi olduğunu keşfediyor. Sonrasında işte doğaüstü güçlere erişimi olan kabahat tertibi olan Triad üyelerine karşı koyuyor Bu esnada da saklı misyondaki bir polisten ve sağı solu belirli olmayan çete üyesi Lewis Tan’den yardım alıyor. 

Bu üretimin bir öbür özelliği de, uzun müddettir karşımıza çıkmayan doğaüstü fantastik imal olma özelliğini müdafaası. Avatar’dan bu yana uzakdoğu esintili bir imal görmemiş olmamız bir yana, yarım kalan Iron Fist’ten sonra boşalan yeri de doldurabilecek bir diziye benziyor. 

Başa dön tuşu