Yapımı İptal Edilen Superman’in Taslak Çizimleri Paylaşıldı

Bazen sevdiğimiz bir direktör, sevdiğimiz bir kahramanın sinemasını yapsa nasıl olurdu diye merak ederiz. Vaktinde işler yolunda gitseydi yaptığı işler birçok insan tarafından sevilen J.J. Abrams, bir Superman sineması yapsaydı nasıl olurdu sorusunun yanıtını alabilirdik. J.J. Abrams, 2000’lerin başında Superman: Flyby isimli bir sinema üzerinde çalışıyordu fakat sonrasında işler yolunda gitmedi ve proje rafa kaldırıldı. Sonrasında çıkan Superman Returns isimli sinemaysa birçok kişi tarafından ağır tenkitler almıştı.

2019 yılının en düzgün animasyon sineması mükafatını alan Spider-Man: Into the Spider-Verse isimli animasyon sinemasının direktörü Peter Ramsey, vaktinde Superman: Flyby sineması için taslak çizimleri yapmıştı. Bu taslak çizimlerini Twitter hesabı üzerinden paylaşan Ramsey, epeyce başarılı çizimler ortaya çıkarmış.

Ramsey’nin paylaştığı birinci çizimlerde Superman’i uçarken görüyoruz. Çizgi romanları aratmayan kalitede bu çizimler, çıksaydı filmin nasıl bir sinema olacağına dair niyetleri daha da artırıyor.

Ramsey attığı birinci tweet’e gelen etkileşimlerden şad kalmış olacak ki yarım saat sonra birkaç çizim daha paylaştı. Bu sefer paylaştığı çizimlerde ilk görsellerde Superman’in kovaladığı düşünülen, filmin berbat karakteri olması planlanan Ty-Zor ve Superman arasındaki dövüş görünüyor.

Son olarak, J.J. Abrams’ın yapmak istediği filmde Lex Luthor, bir CIA casusu olacaktı. Yani sinema çıksaydı çizgi romanlarla olan kontağı muhtemelen sorgulanacaktı ve bu tarafta tenkitler de kaçınılmaz olacaktı lakin her şeye karşın bu türlü bir sinema çıksaydı nasıl olurdu fikri her vakit akıllarda kalacak.

Başa dön tuşu