Avengers: Endgame Yapımcıları En Zeki Avenger’ı Açıkladı

Avengers Endgame'in direktörleri Anthony ve Joe Russo, San Diego Comic-Con etkinliğinde en zeki Avenger'ın kim olduğunu açıklamak için seyircilerle bir ortaya geldi. Seçenekleri Bruce Banner, Tony Stark ve Shuri'ye indiren üretimciler, en zeki Avenger'ın ismini de açıkladı.

En klasik yollardan biri olan alkış tekniğini kullanan üretimciler, evvel Bruce Banner'ın ismini öne attı. Joe Russo'nun Bruce Banner fikri ortalama bir dayanak aldı ve bir sonraki Avenger'a geçildi.

Serinin en sevilen isimlerinden biri olan Tony Stark, namıdiğer Iron Man'e geçildiği vakit Stark Industries'in başındaki dahi karakter, seyircilerden devasa bir dayanak aldı. Zeki ve karizmatik karakter beklendiği üzere yüksek dayanak aldıktan sonra üretimciler son karaktere geçti.

Anthony Russo, T'challa'nın kullandığı gelişmiş teknolojinin üreticisi ve Wakanda prensesi Shuri'nin ismini söylediği vakit kalabalık, hiç beklenmedik biçimde tabir yerindeyse 'deliye döndü' ve alkış kıyameti koptu. Bunun üzerine Joe Russo, “Shuri en zeki Avenger” açıklamasını yaptı.

Black Panther'ın imalcisi Nate Moore, Tony Stark vakitte seyahati keşfetmeden evvel 16 yaşındaki Shuri'nin zekâsının Tony Stark'ı bile alt ettiğini belirtmişti. ComicBook.com'un 2017 yılında set ziyareti sırasında Moore, “Teknolojik gelişim istikametinden Shuri'nin Wakanda tasarım kümesinin başı olduğu bir gerçek. Bu nedenle o, dünya üzerindeki en zeki kişi” açıklamasını yaptı.

Moore'un açıklamasının devamıysa şu biçimde oldu:

“Tony Stark'tan zeki olmasına karşın sadece 16 yaşında bir kızdı. Bu da her şeyi daha da ilgi alımlı kılıyordu. Bu durum, sinemanın en ilgi cazibeli noktalarından biriydi.”

Shuri'yi canlandıran oyuncu Letitia Wright, bunun son derece 'havalı' olduğunu belirtti. Açıklamalarında da “Biliyorsunuz, üstün zeki ya da üstün akıllı birini düşündüğümüz vakit aklınıza benim üzere biri gelmiyor” ifadelerine yer verdi ve şu halde devam etti:

“Bu yüzden bu unvanı almak ve Marvel'ın da 'Shuri, kozmosun en zeki karakteri' demesi son derece hoş bir şey.”

Başa dön tuşu