Yeni HBO Dizisi His Dark Materials’tan İlk Fragman Geldi

HBO, Game of Thrones ile birlikte fantastik yapıtların uyarlamalarının ne kadar başarılı olabileceğini birinci elden görmüş oldu. Game of Thrones’un sona ermesiyle bir arada gözünü öteki serilere çeviren kanal, Philip Pullman’ın çok satan üçlemesi His Dark Materials’i dizi haline getiriyor.

Bu kıssa, bizim dünyamıza hayli benzeyen bir kozmosta geçiyor. Bu kozmosun tek farkı, her insanın “daemon” ismiyle bilinen bir ruh yoldaşı olması. Kıssanın merkezinde ise Lyra isimli genç bir kız bulunuyor. Logan sinemasıyla tanıdığımız Dafne Keen’in canlandırdığı Lyra, arkadaşlarının kaçırılmasının akabinde kendini karanlık bir komplo teorisinin içinde buluyor. 

Daha evvel 2007 yılında da sineması çekilen seri, televizyon ekranına daha uygun olarak görülüyor. Dizi, kitaplardaki farklı kentleri ve gizemli olayları daha âlâ yansıtabilecektir. 

His Dark Materials, bu sonbaharda James McAvoy, Ruth Wilson ve Lin-Manuel Miranda’nın da yer aldığı takımıyla ekrana gelecek.

Ayrıca bu üçleme, ülkemizde Altın Pusula Dizisi ismiyle Türkçe’ye çevirilerek basıldı. Seriye daha sonra dördüncü bir kitap olan Lyra’s Oxford eklenmiş olsa da o yapıtın diziye aktarılıp aktarılmayacağı bilinmiyor.

Başa dön tuşu