Yeni Star Trek Uyarlamasının Resmi Adı ve Logosu Açıklandı

Yüzbaşı Jean-Luc Picard'a (Patrick Stewart) odaklanan yeni 'Star Trek' uyarlaması hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkmaya devam ediyor. Star Trek: Discovery'nin dizi sorumlusu ve yeni dizinin başyapımcısı olan Alex Kurtzman, yeni seride ruhsal karakter çalışması olacağını söyledi. Artık diziyle ilgili bilgilere resmi isim, logo ve hatta birkaç fotoğraf da eklendi. Resmi isim 'Star Trek: Picard'.

Picard logosuna 'Starfleet' logosunun eklendiği görülüyor. Gala tarihi şimdi belirli değil lakin birinci dönemin 10 kısım olacağı biliniyor.

Duyuru, CBS Television'ın New York’taki reklamverenler için yıllık açık sunum etkinliğinde yapıldı. BuzzFeed News’un Los Angeles muhabiri olan Kate Aurthur, Twitter'dan etkinliğin bir fotoğrafını yayımladı. 

Bazı set fotoğrafları da çevrimiçi olarak sızdırıldı. Fotoğraflarda Picard, üniformalı beşerlerle çevrili bir avludayken görülüyor. Bazıları burada görülen yerin Yıldız Filosu Akademisi olduğunu öne sürüyor lakin kesin olarak bilinmiyor.

CBS ve Amazon Studios, yeni serinin 200'den fazla ülkede sırf Amazon Prime Video'da yayınlanacağını açıkladı. CBS ile Amazon ortasındaki çok yıllı mutabakatın bir kesimi olarak, şovun galası 24 saat içinde ABD ve Kanada’daki CBS All Access ve Space’te yayınlayacak.

Bu yeni düzenleme CBS'nin 'Star Trek: Discovery' dahil bütün Star Trek dizilerinin bulunduğu Netflix'le milletlerarası mutabakatını etkilemeyecek. Yeni animasyon serilerinden biri yalnızca Nickelodeon'da yayımlanacak. 'Trek' hayranları, hepsini izlemek için daha fazla abonelik fiyatı ödemek zorunda kalacak üzere görünüyor.

Başa dön tuşu