Yılların Eskitemediği Friends, Netflix’ten Kaldırıldı

Friends dizisi yıllara meydan okuyan, bitişinin üstünden uzun yıllar geçse de muvaffakiyetini devam ettirebilen ender güldürü dizilerinden. O denli ki gelmiş geçmiş en düzgün güldürü dizilerinden biri olan How I Met Your Mother dizisinde bile birçok Friends göndermesi mevcut. Bugün verilen bilgilere göre zamanında Warner Bros. tarafından yapılan Friends’in, Netflix ile olan muahedesi sonlandırıldı. Dizi, 2020 yılında yayın hayatına başlaması beklenen WarnerMedia’nın yeni yayın platformu HBO Max üzerinden yayınlanacak.

HBO Max’in yaklaşık 10.000 saatlik içeriğe sahip olacağı söyleniyor. Platformda HBO tarafından yapılan tüm içerikler ve seçili WarnerMedia içerikleri olacak. Bu ortada platformda evvelce CW üzerinde yayınlanmış, Netflix’le süreksiz mutabakat yapılmış tüm içerikler yer alacak. Bu içerikler ortasında Crazy Rich Asians ve Fresh Prince of Bel-Air üzere sinema ve televizyon programları var. Birebir vakitte HBO Max’in bünyesinde Reese Witherspoon ve Greg Berlanti’nin yapımcılığını üstleneceği orjinal sinemalar de olacak.

Friends’in Netflix’ten ayrılacağının açıklaması yapıldığında Netflix, diziye duygusal bir tweet ile veda etti. Tweet’te belirtilene göre Friends, sadece ABD’de Netflix’ten kaldırılacak. Yani Avrupa üzere başka bölgelerde hâlâ erişime açık kalabilir. Bu bahiste WarnerMedia’nın nasıl bir siyaset izleyeceği şimdi bilinmiyor.

Başa dön tuşu