Wolverine sonunda Marvel sinematik evrenine giriyor!

Wolverine, Marvel Comics tarafından yaratılmış, yayınlanan çizgi romanlarda üstün kahraman olarak beliren ve daha sonraları Hugh Jackman‘ın canlandırmasıyla sinemaya uyarlanmış kurgusal bir karakterdir. Wolverine’in uygunlaşmak için başka harika kahramanlar üzere diğerlerine gereksinimi yoktur. Kurt Adam, kendini yenileme ve uygunlaştırma özelliğine sahiptir.

X-Men sinemaları ile hayatımıza dahil olan ve Wolverine karakterine hayat vererek gönüllerde taht kuran ünlü aktör Hugh Jackman’ın X-Men karakterinin Marvel‘e mümkün bir transferi konuşuluyor. Bildiğiniz üzere Mutant kahramanların telif hakları geçtiğimiz yıllarda Disney tarafından satın alınan 20th Century Fox‘a geçmişti.

Bu sebeple Disney Plus için 2020 yılında seri sinemaları ile hayranlık uyandıran üretimlerin izlenme oranları göz önüne alındığında Wolverine’in Marvel’ın Sinematografik Evrenine dahil olması mümkün olacak üzere görünüyor.

Geçen günlerde toplumsal medya aracılığıyla paylaşılan iki Hugh Jackman imgesi bu argümanları doğrular nitelikteydi. Bunlardan birincisinde, Wolverine’in pençelerini gösteren Bosslogic, sanatkarı tarafından geliştirilen bir görsel vardı. İkincisi ise Jackman’ın Marvel Studios Lideri Kevin Feige ile bir fotoğrafı paylaşıldı. Bu transferin gerçekleşmesi mümkün olabilir mi?

Hugh Jackman bir defa daha Wolverine oynayabilir mi?

Disney’in 20th Century Fox’u satın alması sırasında Jackman, The Daily Beast ile yaptığı bir röportajda, öteki bir aktörün Wolverine ile ekrandaki mirası sürdürmesi gerektiğini açıkladı. “Bir daha ortaya çıkmayacak kadar âlâ bir karakter,” dediği ve büyük ihtimalle gelecekte onu oynamak için geri gelmeyeceğini belirtiği bildirildi. Hugh Jackman’ın Wolverine rolünden emekli olmasıyla birlikte Marvel hayranları onun yerini kimin alacağı konusunda spekülasyonlar yapıyor. Birçoğu Jackman’ın son bir kere daha dönmesini umuyor, lakin aktör birçok kere rolü bitirdiğini söyledi.

X-Men hayranları şimdiden Wolverine’in MCU’ya (Marvel Sinematik Evreni) dahil edilmesiyle ilgili kimi spekülasyonlar yapmaya başladılar. Marvel 4.Aşama çoklu cihanla ilgili olduğundan ve birçok problemler var olduğundan, bir noktada Marvel karakterlerinin farklı sürümlerinin ortaya çıkması farklı kahramanların katılması hiç de garip olmayacaktır.

Belki de X-Men, bu sinematografik kozmosa tam olarak gelecekteki bir projede küçük pahalı bir taşı korumak için yalnız geliyor olabilir. Ne de olsa Jackman, birçok sinemada yalnız kahraman Wolverine’i canlandırmıştı.

Böylece hayranlara kalan tek şey daha fazla haber beklemek ve Wolverine‘in sonraki üretimlerde MCU’da (Marvel Sinematik Evreni) hakikaten görünüp görünmeyeceğini bilmek. Bizi izlemeye devam edin.

Başa dön tuşu