Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Çekileceği Ülke Belli Oldu

Yeni Zelanda, Tolkien’in orta dünyasının mesken sahibi haline gelmiş durumda. Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serisi, Yeni Zelanda’da çekilmişti. Amazon’un çekeceği Yüzüklerin Efendisi dizisine de Yeni Zelanda’nın konut sahipliği yapacağı katılaştı. Dizinin sorumluları olan Patrick McKay ve JD Payne, yaptıkları açıklama ile dizinin çekimlerinin Yeni Zelanda’da yapılacağını söylediler. 

McKay ve Payne, yaptıkları basın açıklamasında dizinin yapımın başladığını, dizi setinin Yeni Zelanda’nın başşehri olan Auckland’de olacağını söylediler. Peter Jackson’ın direktör koltuğunda olduğu Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi sinemaları, tıpkı ülkede lakin Wellington’da çekilmişti. Dizi sorumlularının Wellington yerine Auckland’i seçmiş olmaları farklı görünüyor.

Patrick McKay ve JD Payne, yaptıkları basın açıklamasında, “Orta Dünyanın ilkel hoşluğunu hayata geçirebileceğimiz bir yer ararken el değmemiş kıyıları, ormanları ve dağları ile görkemli bir yer gerektiğini biliyorduk. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi öykülerine dayanan dizimiz için Yeni Zelanda’yı resmen  onayladığımız için memnunuz. Bu setin kurulması öncesi etapta bizi destekledikleri için Yeni Zelanda hükümeti ve bilhassa Auckland halkına minnettarız. Bizleri memnuniyetle karşıladılar ve misafirperverlikleri bizi şimdiden konutta hissettirdi. Önümüzdeki yıllarda bu paydaşlığı derinleştirmeyi dört gözle bekliyoruz” dediler. 

Yüzüklerin Efendisi’nin dizisinin Yeni Zelanda dışında öbür bir yerde çekilecek olması öykünün takipçileri açısından şaşırtan olurdu. Peter Jackson ve takımı daha evvelki sinemalarda, Yeni Zelanda’nın şahane tabiatını kullanarak, Orta Dünya’yı eksiksiz bir halde ortaya çıkarmışlardı. 

Başa dön tuşu