Yeni Game of Thrones Dizisi House of the Dragon Duyuruldu

WarnerMedia’nın sahibi olduğu HBO, önümüzdeki yıl mayıs ayında piyasaya süreceği yeni yayın hizmeti HBO Max ile çevrimiçi yayın rekabetine dahil olacak. Kullanıcılar, aylık 14,99 dolar karşılığında HBO, Warner Bros, TNT, TBS, TruTV ve daha pek çok stüdyonun içeriklerine erişebilecek. 

HBO Max, Mayıs 2020’de piyasaya sürüldüğünde 31 orjinal içeriğe sahip olacak. Yalnızca bir sene sonra bu sayı 50’ye çıkacak. Platformun kütüphanesindeki içerilerin toplam uzunluğu 10.000 saati bulacak. Ayrıyeten yayın hizmetinin lansmanında, bu yılın gişe rekortmeni sineması Joker de izleyicilere sunulacak.

HBO Max’te yer alacak yepyeni serilerden biri de, Game of Thrones’un devam dizisi House of the Dragon olacak. George RR Martin'in kitabı Fire & Blood'dan uyarlanacak olan dizi, Targaryen Hanedanı’nın öyküsünü merkezine alacak. 

Game of Thrones kozmosunu, yeni öykülerle daha da zenginleştireceklerini belirten HBO programlama lideri Casey Bloys, “Targaryen Hanedanı’nın kökenlerini, Westeros’un daha evvelki günlerini ve bilinmeyen daha birçok şeyi izleyicilerle birlikte keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

House of the Dragon dizisinin birinci dönemi 10 kısımdan oluşacak. Ryan Condal'ın imalcisi olduğu olan serinin pilot kısmını, Game of Thrones’un direktörlerinden Miguel Sapochnik üstlenecek. Game of Thrones’un 300 yıl öncesini anlatacak olan serinin ne vakit yayınlanacağı ise şimdi muhakkak değil. 

Başa dön tuşu