10 Mayıs haftası vizyona giren filmler!

Pokémon Dedektif Pikachu

Başarılı özel dedektif Harry Goodman gizemli bir halde kaybolur ve 21 yaşındaki oğlu Tim babasına neler olduğunu öğrenmek için kolları sıvar. Bu araştırmada Tim’e babasının eski Pokémon ortağı Dedektif Pikachu yardım eder. Pikachu esprili ve sempatik olduğu kadar uygun bir dedektiftir. Eşsiz bir biçimde birbirleriyle anlaşabildiklerini fark eden Tim ve Pikachu bu karmaşık sırrı çözmek için heyecan verici bir macerada güçlerini birleştirir. İnsanların ve Pokémonların birlikte yaşadığı Ryme Şehri’nin neon ışıklı sokaklarında ipuçları arayan ikili maceraları sırasında türlü türlü Pokémonlarla karşılaşır ve bu huzurlu hayatı yok edebilecek ve tüm Pokémon cihanını tehdit eden şoke edici bir komployu açığa çıkarır. Ryan Reynolds’ın sempatik Pokémon Pikachu’ya sesiyle hayat verdiği fantastik animasyon macerasının direktör koltuğunda “Köpekbalığı Hikayesi”, “Canavarlar Yaratıklara Karşı” ve “Goosebumps: Canavarlar Firarda” sinemalarıyla tanınan Rob Letterman oturuyor. Sinemanın oyuncu takımında ise “Jurassic World: Yıkılmış Krallık”tan tanıdığımız Justice Smith, “Big Little Lies” dizisinden Kathryn Newton, Oscar adaylığı bulunan Ken Watanabe üzere isimler yer alıyor.

Temizlikçi

Temizlikçi , meskenine gelen paklık hizmetlisi ile arkadaşlık kurmaya başlayan genç bir bayanın yaşadıklarını mevzu ediyor. Alice, kendisini erkek arkadaşıyla olan bağından uzaklaştırmaya çalışan genç bir bayandır. Sevgiye bağımlı biri olan Alice için bu süreç pek de kolay geçmez. Bu sırada meskeninde paklık yapmaya gelen Shelly ismindeki bayanla irtibat kurmaya başlar. Yüzünde yara izleri olan Shelly’ye yardım etmeye çalışan Alice, vakit geçtikte onunla daha yakın bir bağlantı kurmaya başlar. Shelly ile kurduğu arkadaşlıktan mutlu olan Alice, çok geçmeden yeni arkadaşı ile ilgili dehşetli gerçekleri öğrenir.

Kulyas: Lanetin Bedeli

Kulyas: Lanetin Bedeli, Kulyas cin kabilesinin vahşetiyle karşı karşıya kalan gençlerin öyküsünü husus ediyor. Kulyas kabilesinin cinleri, yüzyıllar evvel büyücü Potifar tarafından hapsedilmiştir lakin insanoğlunun hırsı onların yüzyıllar sonra özgür kalmasına neden olur. Beşerlerle bedeli epey ağır olan bir mutabakat yapan cin kabilesinin önderi Mureh, her yıl bir insanı kurban olarak alacak ve aldığı vücudu kullanarak beşere dönüşebilecektir. Lakin bu kurban ile birlikte, insanların hırsları da alınmış olur. Yıllar uzunluğu yüzlerce can alan ve tekrar de doymayan Mureh, yeni kurbanların gelmesini beklemektedir. Tam da bu sırada Anıl, Görkem, Beyza ve Defne isminde dört genç, fotoğraf müsabakası için Mureh’in yaşadığı kasabaya gelir. Kalacakları oteli bulamayan gençler, devayı köyün hocası Kanber’den yardım istemekte bulur. Hoca tarafından misafirhaneye yerleştirilen gençler, burada cinlerin vahşeti ile karşı karşıya kalacaktır.

Adaletsiz

Adaletsiz, bir zanlıya uyguladıkları şiddet dolu manzaraların ortaya çıkmasıyla açığa alınan iki polis memurunun öyküsünü anlatıyor. Brett Ridgeman, adaleti sağlamak için her şeyi göze alan bir polis memurudur. Ortağı Anthony Lurasetti ile birlikte hatalıların peşine düşen Brett, onları yakalamak için şiddete başvurmaktan da geri kalmaz. Lakin bir gün işler onların pek de istediği üzere gitmez. Bir zanlıya şiddet uygulayan Brett ve Anthony’nin imajları medyaya yansıyınca, ikilinin mesleği tehlikeye girer. İmajlardan sonra açığa alınan iki polis, kendilerini birden büyük bir boşluğun içinde bulur. İşşiz ve parasız kalan ikili, bu kadar yıl emek verdikleri işlerinden tazminatlarını almanın yolunu arar. Bu süreçte kendilerini ummadıklarını durumların içinde bulan Brett ve Anthony, hak ettikleri tazminatlarını almak için cürümlerle dolu yeraltı dünyasına adım atar. İki bu kirli dünyada beklediklerinden daha fazlası ile karşı karşıya kalır.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu