Netflix’in Epik Filmi The King’den İlk Fragman

Timothée Chalamet, hangi rol verilse hakkını veren bir oyuncu olarak son periyotta yıldızı parlayan isimler ortasında yer alıyor. Yetenekli aktör, Netflix’in yeni epik sineması The King’de de başrolde yer alıyor. 

Filmin hayli âlâ bir takımı var. David Michod’un yönettiği sinemada Robert Pattinson, Lily-Rose Depp, Ben Mendelsohn ve Sean Harris de rol alıyor.

Filmde İngiliz tahtı, tiranlık kararı süren babasının meyyitin akabinde Hal (Timothée Chalamet) tarafından zoraki olarak devralınır. Halbuki karakter çok uzun yıllardır sıradan bir vatandaş olarak yaşamaktadır. Netflix’in tanıtımına nazaran genç kral, saray siyasetlerini yönetmek ve babasından geriye kalan kaos ve savaşla başa çıkmak durumundadır. Genç kral ayrıyeten en yakın arkadaşı ve akıl hocası olan ihtiyar alkolik şövalye John Falstaff ile olan bağlarını da müdafaaya çalışacak üzere duruyor.

The King sineması bu sonbaharda gösterime girecek.

Shakespeare’in yapıtlarından ilham alındı

Yönetmen David Michod ve Joel Edgerton tarafından kaleme alınan kıssanın özünde ise William Shakespeare’in Henriad isimli yapıtı temel alındı. Yapıttaki pek çok farklı oyundan karakterler ve olaylar bu sinema için bir ortaya getirildi. 

Film ile ilgili çalışmalar aslında 2013 yılından başlamıştı. Henry IV (Dördüncü Henry) oyununun kısım 1 ve kısım 2’leri ile Henry V oyunu bir ortaya getirilerek filmleştirildi. 

Filmin yapımcılığını, Brad Pitt, Dede Gardner ve Jeremy Kleiner’ın yapımcılık şirketi Plan B Entertainment üstlendi. 

Başa dön tuşu