11 Yeni Marvel Film ve Dizisinin Vizyon ve Yayın Tarihi

Marvel’in epeyce enteresan bir öyküsü vardır. Olağanda batma evresine geldiğinde karakterlerin sinema ve oyun haklarını üçer beşer satan firma, öteki üretimlerden, örneğin Blade sinemasından neredeyse hiç para kazanamamıştır. Bunun üzerine reklam danışmanlarının “Elinizdeki karakterlere siz sinema çekin, yürüyon oradan. ardınızda Disney var” demesinin akabinde Marvel, adeta bir imparatorluk kurdu ve beyaz perdeyi ele geçirdi. 

Gün geçtikce genişleyen Marvel Sinematik Kozmosu (MCU), artık Disney+ üretimleriyle da desteklenecek. Disney, San Diego Comic-Con 2019’da bütün üretimlerini teker teker açıkladı. 

İşte mümkün çıkış sırasıyla yeni Marvel yapımları

Black Widow

Tür: Film

Tarih: 1 Mayıs 2020

Natasha Romaoff’un geçmişini bu sinemada öğreneceğiz. Umuyoruz ki bu sinemada Budapeşte’de neler yaşandığını da öğreneceğiz. 

The Eternals

Tür: Film

Tarih: 6 Kasım 2020

Çok uzun vakit evvel muhteşem güçler kazanmış, antik periyotlardan beri yaşayan üstün kahramanlardan oluşan takımı de beyaz perdede göreceğiz. Sinemanın çok önemli bir oyuncu takımı var. 

The Falcon and The Winter Soldier

Tür: Dizi

Tarih: 2020 Sonbahar

Captain America’nın yaş haddinden emekli olmasının akabinde kalkanı sırtlayan Falcon ve takımlı Captain America yancısı Winter Soldier, Disney+ ekranlarına konuk olacak. 

Shang-Chi and The Legend of the Deri Rings

Tür: Film

Tarih: 12 Şubat 2021

Marvel’in birinci Asyalı üstün kahramanı olacak olan Kung-Fu ustası Shang-Chi, Marvel’i bilhassa Çin pazarında ihya edecek üzere duruyor. 

WandaVision

Tür: Dizi

Tarih: 2021 İlkbahar

Büyücü kız ile onun sesli asistandan bozma sevgilisinin zıt köşelere doyulmayacak öyküsü, D

Loki

Tür: Dizi

Tarih: 2021 İlkbahar

İlk Avengers sinemasında bir otomobil dayak yedikten sonra, Avengers Avengers’i soymaya çalışırken Tesseract’ı alıp kaçan Loki’nin maceraları da Disney+’ta olacak.

Doctor Strange: In the Multiverse of Madness

Tür: Film

Tarih: 7 Mayıs 2021

Doctor Strange bu üretimle birlikte beyaz perdeye dönecek. Sinemada Wanda Maximoff karakterini de göreceğiz. 

What If…?

Tür: Dizi/Animasyon

Tarih: 2021 Yaz

Disney+ üzerinden yayınlanacak olan bu animasyon serisinde, 25 Marvel aktörü seslendirme yapacak. İmal, “İşte şurada şöyle değil de bu türlü olsayı bakın neler olurdu” sorularına yanıt verecek, alternatif kıssalar anlatacak. jeffrey Wright bu öyküde, Marvel cihanında oturup her şeyi izleyen The Watcher’i seslendirecek.

Hawkeye

Tür: Dizi

Tarih: 2021 Sonbahar

Bu kıssada Hawkeye unvanının Clint Barton’dan Kate Bishop’a geçişine şahit olacağız. 

Thor: Love and Thunder

Tür: Film

Tarih: 5 Kasım 2021

Thor isminin ve Mjollnir’in Jane Foster’a geçeceği, karakterler hakkında daha fazla şey öğreneceğimiz, muhtemelen Mighty Thor çizgi romanlarına dayanacak bu sinemayla birlikte Thor, MCU’nun 4. solo sinemasına sahip birinci karakter olacak. Artık sonrasında hangi kıssaları anlatırlar, orası Marvel’e kalmış. 

Blade

Tür: Bilinmiyor

Tarih: Bilimiyor

Blade, Marvel cihanında yine karşımıza çıkacak. Fakat nasıl çıkacak bilinmiyor. İmal hakkında bilinen tek ayrıntı, başrolünde Mahershala Ali’nin olacağı.

Geleceği onaylanmış olan lakin panelde kendine yer bulamayan Marvel üretimleri da var. Bu üretimler ortasında Black Panther 2, Captain Marvel 2, Guardions of the Galaxy vol.3, Fantastic Four bulunuyor. Aktiflik boyunca Marvel yeni bir açıklama yaparsa biz de o haberleri size ileteceğiz. Marvel’in ayrıyeten birkaç yıl içerisinde bir formda X-Men markasını da beyaz perdeye taşımasına kesin gözüyle bakılıyor. 

Sizi en çok heyecanlandıran Marvel imali hangisi? Hangi sineması görmek istiyorsunuz?

Başa dön tuşu