Netflix’in en iyi bilim kurgu dizileri

Black Mirror
IMDb Puanı: 8.9
3 kısımdan oluşan küçük dizinin her bir kısmı bir diğer öyküyü anlatıyor. Birinci kısım, toplumsal medyanın başa bela olabileceğini gösterirken, ikinci kısım televizyondaki müsabakaların birgün varabileceği noktaya parmak basıyor. Üçüncü kısım ise; yakın bir gelecekte beşerler taktırdıkları hafıza çipleri sayesinde tüm hayatlarını depolayabilmektedirler. Hiçbir şey unutulmuyor, hiçbir detay atlanmıyordur. Pekala ya bu, düzgün bir şey midir?

Stranger Things
IMDb Puanı: 8.9
80’li yılları kendine fon yapan Stranger Things, devrin endişe sinemalarına selam çakmayı atlamayan bir fantastik tansiyon dizisi. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono’yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini anlatıyor.

Dark
IMDb Puanı: 8.6
Kayıp bir çocuk. Bir karşılık bulmak için ümitsizce çabalayıp duran dört aile. Ve bu aramalar sonucunda ortaya çıkan sırlar ile gerçekler. Küçük kasabanın bahtı değişir ve gerçek yüzü ortaya çıkar.

Sense8
IMDb Puanı: 8.4
Wachowski Kardeşler’in 10 kısım olarak planan dizisi, dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan ve gizemli bir formda birbirleriyle irtibatları olan 8 başka kişiyi merkezine alacak. Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu mesken tutacak Sense8; her kısımda buralarda yaşayan bir karakteri yakından tanıtacak. Bu 8 şahıstan kimileri bir ortaya gelmeye çabalarken, kimileri ise birbirini öldürmeye çalışacak.

Başa dön tuşu