21 Haziran haftası vizyona giren filmler!

Ünsal Sarıtoprak

Her hafta olduğu üzere bu hafta da gösterime giren sinemaları sizler için derledik. İşte güldürüden aksiyona toplamda 6 üretimin gösterime girdiği 21 Haziran haftasında izleyebileceğiniz sinemalar:

Oyuncak Kıssası 4

Oyuncak Öyküsü 4, kaşıktan yapılma bir oyuncak olan Forky’nin atıldığı macerayı bahis ediyor. Bir geri dönüşüm projesi ile yaratılan Forky, oyuncak olduğunu asla kabul etmez. Tek kullanımlık bir kaşıktan yapılma bir oyuncak olsa da o oyuncak olmadığı konusunda ısrarcıdır. Kendisini Bonnie’nin odasına ilişkin hissetmeyen Forky, dünyadaki gayesinin ne olduğunu düşünmeye başlar. Kendisini oyuncaklardan biri olarak görmediği için Bonnie’nin yanında kalmak zorunda hissetmeyen Forky, dünyadaki maksadını kaşık olarak yerine getirmeye karar verir. Lakin onun oyuncak olarak üstesinden gelmesi gereken değişik bir vazifesi vardır. 

13. Cuma

13. Cuma, karanlık bir gücün ortaya çıkmasına neden olan genç bir bayanın başına gelenleri husus ediyor. Genç bir bayan, Tekasas’ın güneyinde yaşadığı meskeninde, öbür bir dünyaya açılan şeytani bir aygıt bulur. Aygıtın ne olduğunu anlamaya çalışan ve bu yüzden aygıtı kullanan bayan, karanlık bir varlığın yine ortaya çıkmasına neden olur. Yıllar evvel 13. Cuma gülen ölen öfkeli bir ruh, artık genç bayana musallat olmuştur. Saf bir kötülük tarafından inşa edilen meskende kalan genç bayan, kendisine musallat olan lanetten kurtulmak için en büyük kaygıları ile yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Beyaz Karga

Beyaz Karga, efsanevi Rus balet Rudolf Nureyev’in hayatını husus ediyor. Nureyev’in 1961’de Sovyetler Birliği’nden iltica etmesi ve KGB’nin kendisini durdurma teşebbüslerinin kıssasını anlatacak olan sinemada Rudolf Nureyev’e, Oleg Ivenko hayat veriyor. Sinemada, Sibirya’da bir trendeki doğan Rudolf Nureyev’in, gençlik yıllarından eğitim hayatına, batılı sanatkarlarla olan bağlarından KGB ile yaşadığı kedi fare oyununa değiniliyor. Julie Kavanagh’ın romanından beyaz perdeye uyarlanan sinemada, Ivenko’ya Alexinsky rolünde Olivier Rabourdin, Pierre Lacotte rolünde Raphaël Personnaz, Michael Jones rolünde Zach Avery ve Jagaud-Lachaume rolünde Yves Heck eşlik ediyor.

Bahtsız Bedri

Bedri ve Kazım ismindeki iki kafadarın başından geçenlerin mevzu edildiği, güldürü tipindeki “Bahtsız Bedri”filminin oyuncu takımında Adem Sincar, Bülent Erhan, Şevki Özcan, Ali Tutal, Ercan Aydın, Yavuz Karakaş, Cemil Uçar, Esin Civangil üzere isimler yer alıyor.

Başa dön tuşu