Game of Thrones’un 2. Bölümü Yayınlanmadan Korsana Düştü

Game of Thrones serisi, son yılların televizyonda en büyük muvaffakiyete ulaşan ve en çok seyirci çeken üretimleri ortasında yer alıyor. Serinin çok büyük bir hayran kitlesi var. HBO bu kitleyi kendi servislerine yönlendirmekte fazlasıyla zorlanıyor çünkü önemli bir korsan sorunu ile karşı karşıyalar.

Serinin kısımları ve seri hakkındaki bilgiler sık sık internete düşüyor. Son olarak da dizinin 8. dönem 2. kısmı, resmi olarak yayınlanmadan saatler evvel internete düştü. Amazon Prime’ın Almanya versiyonundan gelen görüntü torrent sitelerine düştü. Daha yayına girmeden saatler evvel diziyi internetten korsan olarak izlemek mümkün hale geldi.

Dizinin ikinci kısmı, birinci kısım biter bitmez oynamaya başladı. Bu durumu fark eden bir kullanıcı, hususla ilgili redditte bir başlık açtı. Sonuç? Birileri çabucak fırsattan istifade kısmı alıp internete koydu.

Game of Thrones’un daha evvel de pek çok kısmı evvelden sızdırılmıştı. 2015 yılında dizinin birinci 4 kısmı evvelce internete düşmüştü. 2017 yılında ise bir Game of Thrones kısmı erkenden sızmıştı. Bu olay sonucunda da 4 kişi ceza almıştı.

Dün yaşanan açık ise Amazon’un bir kusuru üzere gözüküyor lakin sonuç yeniden birebir oldu. Diziyi korsan olarak izleyenler, diziyi izlemek için para verenlerden evvel diziyi izlediler ve interneti spoiler doldurdular.

Game of Thrones son yılların açık orta en çok korsan izlenen TV programı. Dizinin birinci kısmı, sırf çıktığı gün içinde 54 milyon kere yasa dışı yollarla izlendi.

Başa dön tuşu