Watchmen Dizisine Ait Yeni Bir Video Yayınlandı

Alan Moore’un büyük sansasyon yaratan çizgi roman serisi The Watchmen, sinemada büyük yankı uyandırmıştı. Herkesin maske taktığı bir ortamda kahramanlar ile berbat karakterler ortasındaki farkın nasıl kaybolduğuna odaklanan seri, ortaya çıkan gri bölgede epey etkileyici bir kıssa anlatmıştı.

Şimdi Watchmen, bir HBO dizisi olarak ekranlara dönüş yapmaya hazırlanıyor. Yayınlanan yeni görüntüde, serinin yaratıcısı Damon Lindelöf’ün imzası var. Dizide, tanıtımda yorumları yapan Regina Ling’in yanı sıra Don johnson, Jean Smart ve Jeremy Irons da rol alacak. Dizinin vizyon tarihi ise 20 Ekim. Dizinin direktörü ise Nicole Kassell.

Videoda dizi hakkında kimi ayrıntılar da göze çarpıyor. Öncelikle Rorschach maskesini andıran maskeler takmış olan bir terörist tertip olan the Seventh Cavalry’yi görüyoruz. Amerikan tarihinde 7. Süvari Alayı isimli birlik, 25 yıl boyunca Kızılderililerle (ve güneylilerle) vefatına çaba etmiştir. Daha sonra da bu ismi taşıyan her birlik savaşlarda cepheye birinci sürülen gruplardan olmuştur.

Dizide gördüğümüz kadarıyla meşhur karakterler olan Hooded Justice (Kukuletalı Adalet), Nite Owl üzere karakterler karşımıza çıkabilecek. Hatta bir sahnede Ozzymandias’ın sesini de duyuyoruz. 

Seride artık maskeli kahramanların kanun dışı olarak görüldüğü vakitlerde geçen bir öykü anlatılacak. Aslında çizgi romanda maske takma olayı bir kadro çakma Batman’ler ile başlamamıştı. Birinci olarak, tanınmamak için maske takan ve bu sayede cezadan kurtulan hatalılara karşı maske takan polisler bu kanunsuz kümesini ortaya çıkarmıştı. Daha sonra tertip garip bir hal almaya başlamıştı. 

HBO’nun serisinde Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Jean Smart, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Hong Chau, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing ve James Wolk yer alacak. 

Başa dön tuşu