27 Eylül haftası vizyona giren filmler!

Fırıncının Karısı

Film, Fırıncının karısının, hal ve hareketlerinden şüphelendiği kocasını izlemesine odaklanıyor. Naif bir bayan olan Ferdane’nin, kocası fırıncı Mustafa ile sıradan bir ömrü vardır. Maskülen ve kıskanç bir adam olan Mustafa’nın davranışlarına alışan Ferdane, bir mühlet sonra beklemediği durumlarla karşı karşıya kalır…

Yeti Efsanesi

Genç Yi, Şangay’daki apartmanının çatısında genç bir Yeti’yle karşılaşır. Yaramaz arkadaşları Jin ve Peng ile birlikte ona “Everest” ismini verirler ve sihirli yaratığı dünyanın en yüksek noktasında ailesiyle buluşturmak için efsanevi bir seyahate çıkarlar.
Ancak üç arkadaşın Everest’in konutuna gitmesine yardım etmek için, Yeti’yi yakalamaya çalışan bir varlıklı olan Burnish ile zoolog Dr. Zara’dan her vakit bir adım önde olmaları gerekmektedir.

Vox Lux

Lisede silahlı bir saldırganın katliamından kurtulan bir öğrenci olan Celeste’nin, bu travmatik olay sonrası bir popstar ikonuna dönüşmesini husus alan sinema; Celeste’nin meslek seyahatine odaklanıyor.

1999’da, genç kız kardeşler Celeste ve Eleanor büyük bir trajediden kurtulmuşlardır. Kız kardeşler, ailerinin anma merasimi sırasında, başlarına gelen felaketten esinlenerek hoş ve etkileyici bir müziğe imza atarlar. Bu durum bilhassa Celeste’nin bir anda şöhrete ulaşmasını sağlar. Genç Celeste müzik kelamı muharriri kız kardeşi ve başarılı mejanerinin de yardımıyla yeni bir pop yıldızı haline gelir. Celeste’nin jet süratiyle şöhret oluşu, beraberinde masumiyetini kaybetmesini de getirir. Celeste’nin şöhretle gayreti sırasında Amerika’ya yapılan bir terör saldırısı, Celeste’yi yeni bir statüye taşır; Amerikan simgesi, laik ilah, global süperstar. 2017’ye gelindiğinde ise Celeste artık 31 yaşındadır ve genç bir kızı vardır. Daha fazlasını anlatmayalım, izlenmeye paha olan bu sinema ile sizleri sinemalarda başbaşa bırakalım.

Sir-Ayet 2

Bilal ağa çok sıkıntı durumda kalmış bir adamdır. Ama şimdi farkında olmadığı şey, içinde yaşadığı zorlukların onu daha da müthiş bir durumun içerisine çekecek olduğudur. Maddi zorluklar çekmekte olan ve bunalmış olan adam, çaresizlik içindedir.

İçerisinde olduğu bu derin çaresizlik, onu çok tehlikeli bir muahede yapmaya iter. Sonunda yaptığı bu muahede ile lanetli bir servetin sahibi olur. Lakin ekonomik ıstıraplarının bitmesi ruhundaki pişmanlığı azaltamaz. Pişman olan Bilal ağa bu mutabakattan vazgeçmek ister fakat her şeyin bir bedeli vardır.

Başa dön tuşu