30 Ağustos haftası vizyona giren filmler!

Masal Şatosu: Sihirli Davet

Film masal diyarına açılan kapının anahtarını bulan genç bir kızın öyküsünü bahis alıyor. 11 yaşındaki Sevinç, ağabeyi ve arkadaşları ile hoş bir yaz tatili geçirmektedir. Bir gece bahçesinde gördükleri, Sevinç’in tatilinin seyrini değiştirir. Bahçesinde masal kahramanı bir cüce gören Sevinç, cücenin bahçeye bir şey sakladığını fark eder.

Bahçeye bakmak için sabahı bekleyen Sevinç, sihirli bir anahtar bulur. Sihirli anahtar, masal diyarının kapısını açmaktadır. Sevinç, ağabeyi ve arkadaşları, sihirli anahtar sayesinde unutamayacakları bir maceraya atılır.

New York’ta Yağmurlu Bir Gün

Film, romantik bir hafta sonu geçirmek için New York’a giden genç bir çiftin yaşadıklarını ele alıyor. Genç bir bayan olan Ashleigh’in röpotaj yapması için New York’a gitmesi gerekmektedir. Ashleigh ve sevgilisi Gatsby, iş için gerçekleşecek olan bu seyahati romantik bir hafta sonu kaçamağına dönüştürmeyi planlar. Uzun vakittir bu türlü bir kaçamak yapmanın heyecanını yaşayan üniversiteli aşıklar, vakit kaybetmeden yola koyulur. Ama burada onları makus bir sürpriz beklemektedir. Romantik ve güneşli bir hafta sonu geçirmeyi planlayan aşıklar, kente adım attıklarında onları epey yağmurlu bir hava karşılar.

Yapmaları gereken işler nedeniyle farklı taraflara savrulan Gatsby ve Ashleigh’nin yolları uzun müddet yine kesişmez. Bu sırada birbirinden tuhaf maceralara atılan Gatsby ve Ashleigh, yine yan yana gelmeyi başarabilecek midir? İzleyip göreceğiz.

Abigail: Hudutların Ötesinde

Film, dünyayı tesiri altına alan bir salgından uzak durmak için korunaklı bir alanda yaşayan genç bir kız olan Abigal’in yaşadıklarını husus alıyor. Abigail, gizemli bir hastalık salgını yüzünden sonları uzun yıllar evvel kapatılan bir kentte yaşamaktadır. Abby şimdi 6 yaşındayken babası hastalığa yakalanınca kent dışına gönderildi. O günden beri babasını bulmayı aklına koyan Abby, babasına ulaşabilmek için yetkililere karşı çıkmaya başlar. Genç kız bu sırada kentin aslında sihir bir alan olduğunu öğrenir ve kendisinde harika yetenekler olduğunu keşfeder. Heyecan dolu bu sinemada Abigal’i hangi maceraların beklediğini izleyip daima birlikte göreceğiz.

Kediler

Bir çocuk sineması olan kediler, efsanevi kedi cennetini bulmak için meskenden kaçan oğlunun peşine düşen Blanket ismindeki bir kedinin maceralarını ele alıyor. Blanket ismindeki bir kedi, oğlu Cloak ile birlikte kentteki yüksek katlı dairelerden birinde yaşamaktadır. Hayatı yalnızca yaşadığı meskenden itibaren olan Cloak, dışarıdaki gerçek ömrü ziyadesiyle merak etmektedir. Babasını dışarı çıkmaya ikna edemeyen ve bu yüzden de ona kızan Cloak, artık daha fazla dayanamayarak meskenden ayrılamaya karar verir. Efsanevi kedi cennetini bulmak için meskenden kaçan Cloak, farkında olmadan kendini kuvvetli bir maceranın içinde bulur.

Oğlu için endişelenen Blanket, onu bulmak için yola koyulur. Ancak bu onun için pek de kolay olmaz. Zira geçmişte yaşadıklarından ötürü büyük bir endişe içerisinde olan Blanket, bunun üstesinden gelip bir Amerika papağanının yardımı ile oğlunun izini bulmak için peşine düşer.

Başa dön tuşu