8 Kasım haftası vizyona giren filmler!

Recep İvedik 6
Film, Konya’ya gitmek isterken kendisini Kenya’da bulan Recep İvedik’in maceralarını mevzu alıyor. Recep İvedik’in hayatı kendisine gelen bir davet ile enteresan bir hal alır. Recep İvedik, kuru fasulye şenliğine çağırılmak üzere davet alır. Daveti memnuniyetle karşılayan Recep, arkadaşı Nurullah’ı da yanına alarak Konya’ya yanlışsız yola çıkarlar. Daha seyahate başlar başlamaz türlü talihsizlikler yaşayan ikili, seyahatin sonunda kendilerini Konya yerine Kenya’da bulur. Seyahat acentesinin yanılgısı sonucu Kenya’ya gelen Recep ve Nurullah, Türkiye’ye geri dönmenin yolunu arar. Bilmedikleri bir coğrafyada bulunan Recep ile Nurullah, kendilerini birden iki düşman yerli kabilenin ortasında bulur. Recep’in başına bu süreçte birbirinden enteresan olaylar gelir, lakin Recep kendine has şekli ile tahlil bulma yolunu seçmiştir bile.

Hapşuu
Arkadaşları Meli, Vızz, Taka Tuka ile birbirinden eğlenceli maceralara atılan Hapşu’nun kıssasını husus alan sinemada. Konukları olan Lemi Filozof’a başlarından geçenleri anlatan takım, bu sırada eğlenmeyi de ihmal etmiyor. İFilmin, okul öncesi yaş kümesine hitap eden televizyon serisinin beyaz perde uyarlaması olduğunu belirtelim.

Onun İsmi Petrunya
Film, yalnızca erkeklerin katılabileceği klasik bir merasime müdahale eden genç bir bayanın öyküsünü mevzu almaktadır. Epifani periyodunda Makedonya’da takvimler Ocak ayının 19’unu gösterdiğinde görkemli bir merasim düzenlenir. Bu merasime katılan erkekler, rahip tarafından suya atılan haçı çıkarmak için birbirleri ile yarışır. Bulmayı başaran kişinin ise bir yıl boyunca kutsandığına, revah ve servete kavuşacağına inanılmaktadır. 31 yaşındaki tarih uzmanı Petrunija, başarısız bir iş görüşmesinden dönerken Epifani merasimine denk gelir. Merasime katılan genç bayan, kendisini bir anda suyun içine atılan haçı çıkarırken bulur. Haçı yakalamayı başaran Petrunija, sudan çıkınca etrafındaki erkeklerin saldırısına uğrar. Erkekler, Petrunija’nın bayan olduğu için ritüele katılmaya hakkı olmadığını, bu yüzden haçı geri vermesi gerektiğini düşünür. Lakin, Petrunija’nın haçı geri vermeme konusunda hayli kararlıdır.

Pavarotti
Oscar’lı direktör Ron Howard, dünya’nın efsane olarak nitelendirdiği opera sanatkarı Pavarotti’nin hayatını beyaz perdeye taşımıştır. Sinema, 1990 İtalya Dünya Kupası’nın resmi müziği haline gelen “Nessun Dorma”nın akabinde daha geniş kitlelerce kabul gören opera sanatının, dünya üzerindeki en kıymetli ismi Pavarotti’nin öyküsünü bir ikon haline gelmeden öncesinden alıyor ve müzikal kimliğinin ötesindeki Luciano’yu bizlere gösteriyor.

Başa dön tuşu