Matrix 4’ün Çekimlerine Ne Zaman Başlanacak?

Matrix efsanesi 1999 yılında başladı ve 2003’te art geriye gelen sinemalarla devam etti. Matrix hayranları ise 2003 yılından beri bir devam sineması için gelecek haberleri bekliyor. Beklenen haber geçtiğimiz günlerde geldi. Matrix’in dördüncü sineması önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkacak. 

Matrix 4’ün sinemalarda yerini almasına daha birkaç yıl olmasına karşın sinemaya dair haberler gelmeye devam ediyor. Screenrant’ın haberine nazaran Matrix 4’ün çekimlerine 2020 yılının Şubat ayında başlanacak. 

2014'te yayınlanan bir bilgiye nazaran yeni bir Matrix üçlemesi yayınlanacaktı. Daha sonra bu plan yerini genç Morpheus’un etrafında şekillenecek yeni bir hikayeye bırakmıştı. Fakat geçtiğimiz haftalarda katılaşan bir bilgi ile Matrix 4’ün Neo ve Trinity’nin vefattan dönmesi ile devam edeceği katılaştı.

Matrix 4’te Neo olarak Keanu Reeves’in, Trinity olarak da Carrie-Anne Moss'un dönüşü katılaştı. Morpheus karakterini canlandıran Laurence Fishburne’ün dönüşü ise daha onaylanmadı. 

2020 yılında çekimlerine başlanması beklenen Matrix 4’ün çalışma başlığı ise “Project Ice Cream” olacak. 

Hepimiz heyecanla “bir yaşanan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik” olan Matrix’i bekliyoruz. Çekimlerin 2020 yılında yapılacak olmasına karşın sinemanın yayınlanmasına birkaç yıl olması, hevesimizi kursağımızda bırakmıyor değil.

Başa dön tuşu