Aaron Paul: El Camino, Çalıştığım En Gizli Projeydi

Yayınlandığı 5 yıl boyunca tüm dünyayı kasıp kavuran Breaking Bad dizisinin sinema uyarlaması El Camino, 11 Ekim’de Netflix’te seyirciyle buluştu. İzlenme rekorları kıran diziden sonra El Camino sinemasında de başrolü üstlenen Aaron Paul, 6 yıl sonra tekrar canlandırdığı Jesse Pinkman’da nelerin değiştiğini anlattı:

“Senaryoyu okumadan evvel telaşlıydım aslında. Öykünün nasıl olacağını merak ediyordum. Jesse’yi bıraktığım yerden alıp yine başlamak kolay olacak mıydı? Senaryoyu birinci sefer Vince’in ofisinde okudum. Koltuğa uzanmış sayfaları çevirirken Jesse’yi nasıl portreleyeceğimi gözümde canlandırmıştım. Beni en çok şaşırtan da üzerinden yıllar geçtiği halde Jesse’nin bedenine hiç ayrılmamışım üzere girebilmem oldu… Jesse’nin ekran hayatının her saniyesini yaşamış olmak, provaya fazla muhtaçlık duymadan çekimlere başlayabilmemi sağladı.”

Paul, sona ermesinden 6 yıl sonra bile Breaking Bad’i özel yapan ve hâlâ pek çok kişinin favori dizisi olmasını sağlayan şeyi açıkladı:

“Senaryonun yazımı ve kıssanın kendine has olması… Daha evvel görmediğimiz tipten. Eşsiz, farklı… Dizideki her şey samimi, özgün, yepyeni. Ve Netflix bizim sonsuz meskenimiz. Hâlâ insanlar gelip ‘Dizini yeni izlemeye başladım, daha evvel nasıl izlememişim’ diyor. Her gün yeni birileri dizimizi izlemeye başlıyor ya da eski izleyicilerimiz geri dönüp yine izliyor. Dizinin konusu vakitsiz, o yüzden yeni hissini kaybetmiyor.”

“Breaking Bad’in en sevdiğim tarafı, uyuşturucu üretip satmayı yüceltmemesi” diyen Paul, “Dizi o paranın getirdiği lüks hayatı yüceltmiyor. Bilakis bu işi yapanların ve sevdiklerinin parçalanan hayatlarına odaklanıyor. Uyuşturucudan gelen paranın getirdiği lüks hayata değil” halinde konuştu.

Ünlü oyuncu, El Camino’nun neden zımnî tutulduğunu anlattı:

“Çalıştığım en zımnî projeydi nitekim. Basından soru gelince inkar ediyordum ya da bilmezden geliyordum. New Mexico’da çekimlerdeyken herkes ‘Yoksa ‘Breaking Bad’in sineması mi geliyor?’ diye soruyordu. Benim karşılığım daima ‘Yıllardır hayalini kurduğum küçük bir proje üzerinde çalışıyorum’ oluyordu. Hayranlara sürpriz yapmak istedik.”

En Yeni Haberler
  1. Facebook’un Kripto Parası Calibra Logosu Yüzünden Davalık Oldu

  2. Yenilenen Dizaynıyla 2020 Isuzu D-Max Tanıtıldı: İşte Özellikler…

  3. Meizu Lider Yardımcısı, 16S Pro Plus Modelinin Çıkacağı Argümanlar…

  4. Xiaomi Redmi 8 Satışa Çıkıyor: İşte Fiyatı Ve Özellikleri

  5. Vivo’nun 3 Art Kameralı Yeni Aygıtı TENAA’da Ortaya Çıktı

  6. NASA, İyonosferi İncelemek Üzere Uzaya Uçakla Uydu Taşıdı

  7. 3 Boyutlu Yazıcıyla Devasa Boyutlarda Bir Tekne Üretildi

  8. Yerli Hava Savunma Sistemi Hisar-A, Seri Üretime Geçiyor

  9. Şarj Etmeden Günlük 20 Km Yol Gidebilen Elektrikli Araç

  10. Çin’in UFO Gibisi Helikopteri 2020’de Havalanacak

Başa dön tuşu