Joker, Venedik Film Festivali’nde ‘Altın Aslan’ Ödülünü Aldı

DC Comics çizgi romanlarının tahminen de en sevilen karakteri Joker’in yeni sineması daha sinemaseverler ile buluşmadan övgü topuna tutulmaya başladı. 18 yaş ve üzeri olacak ve bizim de sabırsızlıkla beklediğimiz sinema, Venedik Sinema Festivali’nde gösterilmişti ve eleştirmenlerden tam not almıştı.

Eleştirmenler tarafından hayli beğenilen sinema, Venedik Sinema Festivali’nde büyük ödül Altın Aslan’a (Golden Lion) layık görüldü. Eh, sinemanın sekiz dakika boyunca ayakta alkışlanmış olmasını göz önüne alırsak bu ödül hiç de şaşırtan değil. Sinemanın yaklaşmasıyla ve daha da fazla konuşulmaya başlanmasıyla bizim de heyecanımız artıyor.

Todd Phillips’in direktör koltuğunda oturduğu sinema, Batman evrenindeki ikonik berbatlardan Joker’ın ortaya çıkışını anlatıyor. Sinemanın kıssası 1980’lerin başında, Gotham City’de geçiyor. Sinemada Joker karakterini canlandıran isim ise Joaquin Phoenix. Sinemada yer alan öteki isimlerin ortasında Roberd De Niro ve Zazie Beetz de yer alıyor.

Joaquin Phoenix epeyce olumlu yorumlar aldı:

Eleştirmenlerden biri olan Philip De Demlyen, Phoenix’in Joker rolündeki halini “büyüleyici” olarak betimlerken GQ mecmuasından Jack King aktör hakkında şu kelamları söylemiş: “Olmaması gereken birçok şey Phoenix’in performansında gerçekleşebilmiş. Joker’in kanıtladığı bir şey varsa o da Phoenix’in neslinin en güzel aktörü olduğudur.

Yankısı ziyadesiyle büyük olan sinema geçtiğimiz gün şimdi çıkmamasına karşın IMDB’de 9,7 puanla tepeye oturmuştu. Böylelikle sinema Avengers: Endgame ve Kara Şövalye Yükseliyor’u gerisinde bırakmıştı ve çizgi roman uyarlamalarında en üst sıraya yükselmişti.

Merakla beklediğimiz üretimin ülkemizdeki severleri sinema ile 4 Ekim 2019 tarihinde buluşacaklar.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu