ABD’li Dolandırıcının Hayatı Netflix Dizisi Oluyor

Dünya üzerinde pek çok insan diğerlerini dolandırarak yaşıyor lakin Anna Sorokin üzere farklı hatalıların sayısı çok fazla değil. Netflix, ABD’de günlerdir konuşulan bu bayanın hayatını dizi hale getirmeyi amaçlıyor.

Anna Sorokin, Anna Delvey düzmece kimliğini kullanarak yaşadığı hayatında kendisini insanlara güçlü bir mirasçı olarak tanıttı. Almanya’da kendisine 68 milyon dolar miras kaldığını söyleyen dolandırıcı, sanat galerisi kurma planı ile insanları ikna ederek paralarını aldı.

Üç haftadır mahkemede gözyaşları içinde söz veren mağdurlar, “Bize kendisini varlıklı ve miras kalmış birisi olarak tanıttı. Bizden çaldıklarıyla lüks içinde yaşadı” dedi.

Sanığın avukatı ise müvekkilinin savlı iş planları olduğunu fakat bu planları gerçekleştiremediğini, emelinin dolandırıcılık olmadığını söyledi.

Anna Sorokin’in hayatının dizi haline gelmesi için de çalışmalar devam ediyor. Netflix’te yayınlanacağı söylenen dizinin telif hakları, Grey’s Anatomy dizisiyle tanınan üretimci Shonda Rhimes’a ilişkin. Üretimin senaryo süreci devam ederken, Sorokin’e hayat vermesi için Jennifer Lawrence ve Margot Robbie üzere oyuncuların isimleri geçiyor.

Başa dön tuşu