En çok izlenen 10 Netflix dizisi açıklandı – Mart 2020

Koronavirüs pandemisi nedeni ile meskenlerine kapanan insanların birden fazla kendilerini dizi ve sinemaya izlemeye adamış durumda. Dünyanın en tanınan ve en fazla abonesi olan sinema izleme platformu Netflix’te mart ayının en çok izlenen dizilerini açıklandı.

En çok izlenen 10 Netflix dizisi açıklandı – Mart 2020

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde keşfedilen koronavirüs salgını sebebi ile dünya genelindeki insanların büyük bir kısmı kendilerini meskenlerine kapatmış durumda. Kendi karantinalarını istekli ya da zarurî olarak meskenlerinde gerçekleştiren beşerler, meskenlerinde sıkılmamak için farklı arayışlar içerisine girmiş durumda. Bu manada en çok yapılan şeyler ortasında konsol oyunu oynamak,  dizi ve sinema seyretmek, kitap okumak üzere aktiviteler yer alıyor.

Hal bu türlü olunca, dünyanın en tanınan ve en fazla abonesi olan sinema izleme platformu Netflix, bu koronavirüs karantinası günlerinde abone sayısını artırarak daha faal kullanılmaya başlandı. Ülkemizde de epeyce fazla aboneye sahip olan Netflix, mart ayının en çok izlenen dizilerini açıklandı. Netflix, en çok ilgi gören serileri, kendi arama motoru olan Reelgood ile, mart ayında 2 milyon kullanıcısının yaptığı aramalara dayanarak belirledi.

İlk sırada ise Love is Blind adlı realite programı yer alırken, ülkemizde de büyük ilgi gören İspanyol yapımı Elite, Güney Kore yapımı Crash Landing On You ve İngiliz yapımı Sex Education bu sıralamayı takip etti.

İşte Netflix’in Mart ayında en çok izlenen 10 dizisi;

  1. Love is Blind
  2. Elite
  3. Crash Landing on You
  4. Sex Education
  5. Stranger Things
  6. I Am Not Okay with This
  7. The Trials of Gabriel Fernandez
  8. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness
  9. Money Heist
  10. Better Call Saul

Sizin favori diziniz bu listede yer alıyor mu? En beğendiğiniz Netflix imali hangisi? Aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu