Aklınıza Gelmeyen Filmleri Bulmanızı Sağlayan Site

Bir arkadaşınızın iştahlı iştahlı, yere göğe sığdıramayarak anlattığı sinemanın ismini unuttunuz ve öğrenmek için aradığınızda telefonu kapalı olduğu ya da çekmediği için ulaşamıyorsunuz. İnanılmaz can sıkıcı bir durum değil mi? What’s My Movie, bu üslup problemleri yaşamamanız için Finlandiyalı şirket Valossa tarafından geliştirilmiş, hayat kurtaran bir site.

Bir yerden duyduğunuz ya da afişini gördüğünüz bir sinemayla ilgili aklınızda kalan en ufak ipucuyu kullanarak o sineması karşınıza çıkartan What’s My Movie, ayrıyeten sinemayla ilgili birçok bilgiye de erişmenizi sağlıyor.

Sitenin algoritması anlattığımız üzere hayli kolay. Örneğin Smeagol karakteri aklınızda ancak sinemanın ismi bir türlü aklınıza gelmiyor. Search kısmına Smeagol yazdığınızda Lord of The Rings sineması ve sinemayla ilgili geniş ayrıntılar karşınıza çıkıyor. 

Site şu an için sadece İngilizce sinemaları destekliyor. İlerleyen günlerde (sitenin büyüme suratına nazaran değişkenlik gösterebilir) farklı lisandaki sinemaların de desteklenebileceğini düşünüyorum. Şimdi yeni bir site, biraz daha bekleyelim bakalım.

Başa dön tuşu