Aktörlerin Giyinmekten Nefret Ettiği 8 Kostüm

Sıcak ve güneşli bir günde bedeninizi büsbütün kaplayan ve kaşındıran bir kostüm giydiğinizi düşünün. 10 saat boyunca güneşin altında bu dar kostümü giymek zorundasınız ve bir yeriniz kaşındığında kolay kolay kaşıyamıyorsunuz. Niyeti bile hudut bozucu olan bu durumu, sevgili üstün kahraman aktörlerinin neredeyse hepsi yaşıyor. Bu içeriğimizde sizlere giydikleri kostümlerden yakınan aktörlerin bir listesini oluşturduk.

1. Tom Holland – Spider-Man

En son ve yeni Spider-Man olan Tom Holland, her ne kadar mesleğinde bir kilometre taşı olarak belirse de Spider-Man rolünün onun için çok güçlü geçtiğini söylüyor. Giymek zorunda olduğu kostüm onu ziyadesiyle rahatsız etmiş. Maskeli olmasından ötürü ve çekimlerinde uzun sürmesinden ötürü su bile içemeyen aktör, görüşünün de tekrar maskeden kısıtlı olduğunu söylüyor. Hatta bir röportajında Holland, “Büyük susamış bir bitki üzere hissettim” diyor.

2. Paul Bettany – Vision

Paul Bettany’nin birinci olarak Avengers: Age of Ultron’da gördüğümüz Vision karakteri hepimizin ilgisini çekmişti. Lakin Bettany’nin dediğine nazaran giymek zorunda olduğu kostüm yüzünden sıcak münasebetiyle çok terlemiş ve kulaklarının da kapalı olması sebebiyle duymakta zahmet çekmiş.

3. Robert Downey Jr. – Iron Man

Tony Stark’ı bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyoruz. Birebir vakitte onu canlandıran Robert Downey Jr.’ı da. Downey’nin dediğine nazaran birinci sinemalarda giymek zorunda olduğu kostümü o denli dar ve ağırmış ki içinde kaldığı müddette klostrofobik hissetmiş. Downey Jr. durumla alakalı “Normalde klostrofobik değilim ancak kostümün içinde birkaç saat durduğunuz vakit, ruhunuz sıkışıyor ve şöyle diyorsunuz ‘Tamam, dublörleri çağırmanın vakti geldi.’ ” diyor.

4. Chadwick Boseman – Black Panther

Black Panther, Marvel’in gişede en başarılı solo sinemalarından biri. Fakat bu sinemadan evvel başrolü oynayan Chadwick Boseman, birinci olarak Captain America: Civil War’da karşımıza çıkmıştı ve kostümüyle birlikte göz alıcı görünüyordu. Fakat Boseman’in dediğine nazaran içinde bulunduğu kostüm o denli dar ve kalınmış ki, içinde nefes bile alamamış ve çekim müddeti boyunca inanılmaz bir sabır göstermek zorunda kalmış.

5. Margot Robbie – Harley Quinn

Margot Robbie, Harley Quinn rolünde epeyce alımlı bir kostüm giyinmişti. Lakin Robbie giydiği sıkı ve ıslak beyaz tişörtlü ve kısa şortlu erotik kostümüne karşı bir kin besliyor. Aktris bir röportajda, “Yapmak zorunda olduğum fedakârlık, aslında istemediğim bir çıplaklık sergileyen bir kostüm giymek oldu” diyor.

6. Rebecca Romjin – Mystique

Rebecca Romjin, X-Men United sinemasında Mystique’i oynamıştı ve mavi imajıyla sahiden beğenilen görünüyordu. Lakin Romjin tıpkı fikirde değil çünkü giyinmek zorunda olduğu kostüm, tıpkı Robbie’de olduğu üzere fazla çıplaklık içeriyordu. Çekim sırasında en hassas bölgelerinin yalnızca protez kesimlerle kapalı olması onu ziyadesiyle rahatsız etmiş.

Aktris verdiği bir röportajda, “Sürekli başka oyunculara ‘Tamamen giyiniğim değil mi?’ diye sordum ve onlar da bana ‘Hayır Rebecca, çıplaksın’ diyorlardı” kelamlarını sarf etmiş. Romjin sette fazla gerilimli olduğu vakit direktör Bryan Singer, onun biraz beyaz şarapla rahatlamasına yardımcı olmuş.

7. George Clooney – Batman

Clooney, bu rolü oynarken ziyadesiyle utandığını belirtiyor zira giydiği dar ve siyah kostümün göğüs uçları bulunuyordu. Sinemanın başarısızlığından bahseden Clooney, yazdığı bir Reddit gönderisinde “Kostüm hayal kırıklığı olabilir lakin bundan daha farklı sıkıntılar da vardı” dedi.

8. Michelle Pfeiffer – Catwoman

80’lerde çekilmiş Batman Returns sineması hakikaten bir özgündü. Michelle Pfeiffer tarafından canlandırılan Catwoman’da izleyiciler tarafından epey cazibeli bulunmuştu. Lakin aktrisin fikri kestirim edebileceğiniz üzere aksi tarafta.

Filmin çekilmesinden yıllar sonra Pfeiiffer, o kostümün giymek zorunda olduğu en rahatsız kostüm olduğunu şu sözlerle belirtiyor “Kostüm takımı bedenimi büsbütün pudralayıp, kostümü geçirip vakumluyorlardı. Lakin bu sayede kostüme girebiliyordum.” En büyük rahatsızlığı da maskenin verdiğini belirten Pfeiffer, giydiği vakit başını sıkıştırdığını ve nefes alamadığını söylüyor.

Böylece izlediğimiz onca hoş üstün kahraman sinemalarının ardında nasıl güçlü bir süreç olduğunu görmüş oluyoruz. Onları canlandıran aktörler de birer üstün kahraman diyebiliriz. Sizin favori üstün kahramanınızı da yorumlar da belirtmeyi unutmayın.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu