Geçtiğimiz Ay En Çok İzlenen 15 Dizi

Birçok şirketin kendi çevrim içi abonelikli yayın platformunu çıkarmak istediğini ya da çıkarmaya hazırlandığını okuyoruz. Bu bölüme irili ufaklı birçok şirket girecek olsa da dünyanın en çok bilinen çevrim içi dizi, sinema yayın platformu Netflix’i en çok zorlayacak hatta tahminen de alaşağı edecek şirket Disney olacak.

Marvel ve Star Wars üzere milyonlarca hayranı olan markaların sahibi olan Disney, bu yılın güz aylarında kendi abonelikli çevrim içi yayın platformu olan Disney+’ı kullanıma sunacak. Fiyatlandırma konusunda da hayli cömert olacağı söylenen Disney’in, kısa vadede abone sayısında Netflix’i geride bırakması epeyce olası gözüküyor.

Tabii şimdi Disney+ gelmedi ve Netflix de dünya genelinde epey tanınan. Hatta platformun popülerliği bir yayın arama motoru olan Reelgood tarafından paylaşılan bilgilerle de tasdikleniyor. Reelgood; Netflix, Hulu, Amazon ve HBO’nun da dâhil olduğu platformlar ortasından geçtiğimiz ay en çok izlenen 15 diziyi listeledi.

Netflix, listenin en çok izlenen birinci iki dizisine sahip olmanın yanı sıra listede de hâkimiyet kuran platformlardan bir tanesi olmayı başardı.

Geçtiğimiz ay en çok izlenen diziler

 1. Stranger Things – Netflix
 2. Dark – Netflix
 3. Game of Thrones – HBO
 4. The Handmaid’s Tale – Hulu
 5. Chernobyl – HBO
 6. Euphoria – HBO
 7. Black Mirror – Netflix
 8. Big Little Lies – HBO
 9. Legion – Netflix
 10. Veronica Mars – Hulu
 11. Good Omes – Amazon Prime
 12. The Good Place – NBC
 13. La Casa de Papel – Netflix
 14. The 100 – The CW
 15. Rick and Morty – Adult Swim

Listede beş diziyle yer almayı başaran Netflix’in yanı sıra dikkat çeken bir öbür platform da sıralamaya dört dizi sığdırmayı başaran HBO oluyor. Netflix ve HBO’dan sonra en çok dizi sokmayı başaran platform ise 2 diziyle Hulu oluyor ki Hulu’nun da üst şirketinin Disney olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Başa dön tuşu