Netflix ile Türk dizi ve filmleri dünya sahnesine çıkıyor

Tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Netflix, Türk dizi ve sinema bölümü açısından kıymetli bir adım daha atmaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere Netflix kütüphanesinde onlarca yerli dizi ve sinema bulunuyor. Yabancı ülkelerin de bu dizi ve sinemalara gösterdiği ilgiyi görmezden gelmeyen Netflix, Türk üretimi içerikler için özel bir koleksiyon oluşturma kararı aldı.

Bu sayede öbür ülkelerde bulunan Netflix aboneleri netflix.com/MadeInTurkey adresinden tüm Türk dizi ve sinemalarına kolay kolay ulaşabilecekler.

Netflix ile Türk dizi ve sinemaları dünya sahnesine çıkıyor

Diğer yandan Netflix, yerli üretimleri sıkça tercih eden Türkiye’deki üyelerine yönelik de adımlar attı. Servisin web arayüzündeki navigasyon menüsüne eklenen ‘Türk dizileri’ ve ‘Türk filmleri’ seçenekleri sayesinde, Türkiye’deki 1.5 milyonu aşkın Netflix üyesi yerli üretimlere daha çabuk ulaşabilecek.

Netflix’i akıllı televizyonları üzerinden izleyen üyeler ise kategori seçenekleri ortasına eklenen ‘Türk dizileri’ ve ‘Türk filmleri’ seçeneklerinden faydalanabilecek.

Netflix’in içerik kütüphanesinde dünya çapında ses getiren yabancı üretimlerin yanı sıra yepyeni ve lisanslı çok sayıda Türkçe içerik yer alıyor.

Bunların ortasında Hakan: Muhafız, Atiye ve Rise of Empires: Ottoman üzere Netflix orjinal üretimlerine ek olarak Organize İşler: Sazan Sarmalı, Ezel, Leyla ile Mecnun, Ayla, Diriliş: Ertuğrul, Arif v 216, Saf üzere sayısız lisanslı üretim bulunuyor. Türkiye’de üretilen üretimler, dünyanın dört bir yanındaki Netflix üyeleri tarafından farklı lisanlardaki altyazı ve dublaj seçenekleriyle izlenebiliyor.

Başa dön tuşu