Apple’dan İlginç TV+ Film Stratejisi

Bünyesinde barındıracağı özgün içeriklerle Netflix, Disney+ üzere tanınan yayın platformlarına güçlü bir rakip olacak Apple TV+'ın yayın hayatına başlamasına epey kısa bir mühlet kaldı. 1 Kasım'dan itibaren izleyicilerine kapılarını açacak olan platform, özgün içerik sayısıyla dikkat çekecek görünüyor.

Platformda yer alacak içeriklerin sayısının fazla olması, Apple hayranlarını sevindirirken bugün Wall Street Journal'da yayınlanan bir haber, hevesleri kursakta bırakabilir. Habere nazaran Apple, platforma eklenen yepyeni sinemalarını haftalar önce sinemalarda gösterime sokacak.

Filmleri birinci izlemek isteyenler, Apple TV+ yerine sinemaya gitmek zorunda kalacak

Apple'ın şimdiden ABD'de mahallî dağıtım şirketleriyle iş birliği içinde olduğu ve sinemaların belirli kentlerde vizyona girmesi için çalışmalar yürüttüğü söyleniyor. Platformun birinci içeriklerinden biri olacak olan The Elephant Queen için tarih belirlendi bile. Sinema, 18 Ekim'de New York'ta seyircilerle buluşacak.

Sinemaseverler için bir müddet vizyonda kalacak olan sinema, 1 Kasım'dan itibaren de TV+ kullanıcıları için erişilebilir olacak. Apple'ın bu atağı, platformu bekleyen kullanıcılar ortasında baş karışıklığı yaratırken neden bu türlü bir yol izlendiği sorunun yanıtı düşünüldüğünde Apple'a hak vermemek elde değil.

Apple, sinemaları sinemada göstererek hem gelirini artıracak hem de sinemaları mükafatlar için rekabetçi hâle getirecek

Apple'ın bu türlü bir strateji izlemesinin elbette geçerli birtakım sebepleri var. Apple TV+ satın almayan kullanıcıların sinemaları izlemesi için bir alternatif yaratan şirket, birebir vakitte sinemalarının ödül alma talihini artıracak. Sinemaların maliyetlerini karşılaması için de olumlu olan bu atılım, Apple TV+'ın sinemalarda da reklamının yapılmasını sağlayacak. Apple'ın bu stratejisinin istendiği üzere sonuçlanıp sonuçlanmayacağını ise vakit gösterecek.

Başa dön tuşu