Ash, 22 Yılın Sonunda Bir Pokemon Ligi Kazanmayı Başardı

Pokemon oyununun daha uygun tanınması için hazırlanan animasyon serisi dünya çapında büyük sansasyon yaratmış ve Nintendo’nun çok da yaygın olmadığı pek çok ülkede büyük ilgi görmüştü. Bugün Pikachu karakterinin dünyanın her yerinden hayranları var. 

22 yıldır 10 yaşında olan ve Pokemon Ligi’ni kazanmaya çalışan Ash, serinin en son versiyonu olan Pokemon Sun&Moon’da Alola bölgesi Pokemon Ligi’ni kazanmayı başardı. 

Ash’in şampiyonluğunun akabinde Twitter adeta çılgına döndü. Pek çok marka ve ünlü, Ash’in muvaffakiyetini öven gönderiler paylaştı. Toplumsal medya sitesinde #anipoke ve karakterin yepyeni ismi olan #satoshi hashtagleri birkaç saat boyunca dünyada trendlere girdi. 

“Tebrikler”

“Satoshi hala ligi kazandığına inanamıyor”

Ash Ketchum’a Pokemon Ligi’ni kazandığı 1998’deki daha genç kendinden tebrikler… evet, çok çalışmak, kararlılık, uygun arkadaşlar ve biraz talih karşılığını veriyor.” (Veronica Taylor, ABD versiyonunda Ash’i seslendirmişti).

Ash Ketchum'ın Birinci Şampiyonluğu

Bu noktada kimi kullanıcılar Ash’in daha evvel de lig kazandığını söylüyor ve tartışma devam ediyor. O noktada da açıklamalar yapalım. Ash “Pokemon Ligi’ni” değil “bir Pokemon Ligi’ni” kazandı. Bu turnuvalar bölgesel olarak yapılıyor ve Ash, Alola bölge turnuvasını kazandı. Battle Frontier bir şampiyonluk değil daha fazla bir meydan okumadır. Orange Island da kendi başına bir bölge değildir.

Böylece Ash Ketchum, 22 yıl sonra oyunlarda yer alan resmi bir ligi kazanmış oldu ve Alola’nın birinci şampiyonu olarak tarihe geçti. 

Başa dön tuşu