The Last of Us Dizisi Türkiye’ye Uyarlansa Kimler Oynardı?

Bir oyunun diziye uyarlanacağını duyduğumuzda birçoğumuz büyük beklentilere giriyoruz. The Last of Us, mevzusuyla da dizisinin çekilmesi için oldukça uygundu. Nitekim oyuncu kadrosu da dünyaca ünlü, başarılı oyunculardan oluşuyor.  

Başarılı bir imal ortaya çıktığında ise bu durum öteki ülkelerin de dikkatini çekebiliyor ve uyarlamalarının yapıldığını görebiliyoruz. The Last of Us muhtemelen hiçbir vakit Türkiye’ye uyarlanmayaca ancak uyarlansaydı dizide oynayabilecek oyuncularla ilgili birkaç fikrimiz var.

Önce karakterlerimizi ve öyküyü tekrar hatırlayalım. 

Cordyceps mantarının mutasyona uğraması, dünya için kaçınılmaz bir salgının başlangıcı olur. Güney Amerika’dan yayılan salgın, kısa müddet içinde tüm dünyaya yayılır. Salgının ortasında, kıyamet sonrasını andıran dünyada 20’li yaşlarının sonunda bekar bir baba olan Joel, kızı Sarah ve kardeşi Tommy ile birlikte hayatta kalmaya çalışır. Fakat hayatta kalmak göründüğü kadar da kolay değildir. 

(Bu kısım, oyunu şimdi oynamamış olanlar için spoiler içerir!) 

Yaşadıkları makus olaylar silsilesi sonrası kızını kaybeden Joel, kızından 2 yaş büyük olan Ellie’yle karşılaşır. Böylece maceramıza Ellie’yle birlikte devam ederiz. Joel ve Ellie baş kahramanlarımız olsa da oyunda pek çok yan karakter mevcut. Dizinin çıkışıyla birlikte ise yapımcıların karakter seçimleri tenkit yağmuruna tutuldu. 

Dizinin fragmanı ve karakterlere hayat veren oyuncular için:

Bu sebeple biz de oyundaki karakterleri baz alarak, Türkiye’deki isimlerden hoş bir dizi takımı çıkarttık. 

Dizi Türkiye’de çekilseydi başarılı oyuncumuz Kıvanç Tatlıtuğ’u Joel karakteriyle görmek epey güzel olacaktır. 

Baş kahramanımız Joel’i oynayabilecek isimlerden bir başkası de Engin Altan Düzyatan. Nitekim kendisi Joel’e en çok benzeyen isimlerden biri.

Şimdiden birçok başarılı imale imza atmış olan Beren Gökyıldız, eminiz ki Ellie karakterinde de oyunculuğunu konuştururdu.

Canım Annem dizisindeki oyunculuğuyla pek çoğumuzun gönlünü kazanan, hoşlar güzeli Gece Işık Demiral dizide Joel’in kızı Sarah’ı oynayabilir.

Akasya Durağı’ndaki Obayana rolüyle hatırladığımız Max Bendo, Henry karakteri için hoş bir seçenek olabilir. 

Jackson topluluğunun önderi ve Tommy’nin eşi Maria ise Didem Soydan’ın yardımıyla çok daha hoş görünebilir.

Riley Abel karakteri için seçtiğimiz isim ise bizi çocukluğumuza götürüyor. Çünkü Sihirli Annem’de Toprak karakterine hayat veren Jennifer Boyner’in Riley karakterine çok yakışacağına eminiz. (Evet, çok değişmiş.)

Murat Serezli zaten The Last of Us Part 2’de Tommy karakterinin seslendirmenliğini yapmıştı. Dizi Türkiye’de çekilmiş olsaydı tahminen de Bill’i de oynayabilirdi.

Başarılı oyunculuğuyla tanıdığımız Cansu Dere, tahminen de Marlene karakterine küçük bir Eyşan’lık katabilirdi.

Engin Öztürk’ü James karakterinde izlemek hayli keyifli olacaktır.

David karakteri ise Sıcak Baş dizisiyle büyük bir beğeni toplayan Osman Sonant için adeta biçilmiş kaftan.

Dizi Türkiye’de çekilseydi ismi da yüksek ihtimalle ‘Bizden Geriye Kalanlar’ olurdu. Hatırlarsınız ki bunun pek çok örneği daha evvel ekranlarımıza geldi. Örneğin Desperate Housewives adlı Amerikan dizisi bir devir hepimizi ekranlara kilitleyen Umutsuz Mesken Bayanları olarak uyarlanmıştı.

The Last of Us için de emsal bir durumla karşılaşırsak eminiz ki pek çok ünlü isim üretimde yer almak isteyecektir. Alışılmış burada yapımcıların işlerinin ne kadar güç olacağını da iddia edebiliyoruz. Çünkü biz bu içeriği yaparken bile pek çok karakter için oyuncu seçmekte zorlandık. Siz de (olur da çekilirse) the Last of Us’ın Türkiye uyarlamasında kimleri, hangi rolle görmek istediğinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Başa dön tuşu