Aslan Kral: Dünyanın En Çok Hasılat Yapan Animasyon Filmi

İlk olarak 1994 yılında yayınlanan ve yayınlandığı devirde yediden yetmişe herkesin favori sinemaları ortasına girmeyi başaran Disney'in animasyon sineması Aslan Kral, günümüz teknolojileri kullanılarak yine hazırlandı ve temmuz ayında vizyona girdi.

Vizyona girmesinden kısa bir müddet sonra tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de çok önemli bir sinemasever kitlesi tarafından izlenen ve rekor üzerine rekor kırmayı başaran Aslan Kral, artık yeni bir rekorun daha sahibi oldu.

2013 yılında yayınlandığında sinema bölümüne yıldırım üzere düşen ve dünyanın en çok hasılat yapan animasyon sineması olmayı başaran “Frozen” yahut ülkemizde bilinen ismiyle “Karlar Ülkesi” o periyot 1.2 milyar dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. Bu rekor artık, Aslan Kral tarafından kırıldı.

Aslan Kral'ın 2019 versiyonu geçtiğimiz hafta sonu prestijiyle brüt 1.3 milyar dolar elde ederek tarihin en çok kazanan animasyon sineması olmayı başardı.

Oyuncu kadrosunda dünyaca ünlü müzikçi Beyonce'un da yer aldığı Aslan Kral, hala vizyonda ve sahip olduğu bu rekoru güzelden uyguna artırmaya devam edeceğe benziyor.

Başa dön tuşu