2020 yılında Netflix’te en çok izlenen 10 film!

Yeni yıla girmeye sayılı günler kala, 2020 yılında Netflix’te en çok izlenen 10 sinema de belirli oldu!

2020 yılının geçmiş yıllara göre hepimiz için oldukça farklı bir yol olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz. Bu manada koronavirüs salgınının dünya çapında tesirli olması en büyük etken oldu.

Yaşanan bu pandemi nedeni ile, birçok ülkede sokağa çıkma yasakları uygulandı. Uygulanan sokağa çıkma yasakları sebebiyle de sinema salonları kapalı kaldı. Hal bu türlü olunca dünya çapında milyonlarca insan televizyon ekranlarından, bilgisayarlarından ya da telefonlarından sinema ve dizi platformlarına yöneldi.

Ülkemizde ise bu sinema ve dizi platformlarının başında; Netflix, Blu TV, PuhuTV, Filmbox Live, Amazon Prime, beIN CONNECT, D-Smart GO, Tivibu GO, Turkcell TV+, Vodafone TV, YouTube Premium üzere isimler yer aldı.

İstatistikler, görüntü internet içeriklerinin izlenme sayısında geçtiğimiz yıla oranla önemli bir artış olduğunu gösteriyor. Bilhassa de dizi ve sinemaların rekor düzeyde izlenme oranlarına sahip olduklarını söyleyebiliriz.

Sadece İngilizce dışında lisan kullanılan imaller dahi, geçtiğimiz yıla göre yüzde 50 oranında artış göstermiş durumda. Kullanıcıların genel manada tatil ve seyahat içerikli üretimlere ağır bir ilgi gösterdiğini görüyoruz. Elbette bunda seyahat kısıtlamalarının tesirinin önemli bir tesiri olduğunu düşünüyoruz.

Bu üretimlerin yanı sıra, yemek tanımı görüntüleri, eğitim içerikli görüntüler ve cümbüş programlarına olan ilginin de geçtiğimiz yıllara oranla önemli bir artış gösterdiğini belirtelim. Elbette bu durumun da şaşırtan olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü sokağa çıkma yasakları sebebi ile konutlarımızda kaldığımız günlerde, kısıtlı ömür şartları, insanların bu tıp içeriklere yönelmesine sebep olmuştur.

Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmadan, 2020 yılında Netflix’te en çok izlenen 10 filmin hangileri olduğuna daima birlikte göz atalım.

Despicable Me

The Angry Birds Movie 2

365 Days

Başa dön tuşu