Recep İvedik 7, Disney+ Ziyaretçi Sayısını İkiye Katladı

Yedinci filmiyle Disney+ bünyesine katılan Recep İvedik, platformun ziyaretçi sayısını ikiye katladı.

Haziran 2022’de Türkiye’ye giriş yapan Disney+, kısa sürede büyük bir popülerlik yakalamıştı. Platformun tekil ziyaretçi sayısı nispeten stabil olarak seyretmeye devam ederken bugün, bu stabilitenin tek bir yapım ile çarpıcı şekilde bozulduğunu gösteren bir rapor geldi.

Gemius Audience tarafından paylaşılan rapora göre Recep İvedik’in Disney+’a gelişi, platformun ziyaretçi sayısını neredeyse ikiye katladı. Platform, Kasım 2022 – Aralık 2022 ayları arasında 5,6 milyon yeni ziyaretçi kazandı.

Recep İvedik’in Disney+’a etkisini gösteren tablo: Disney+’ı ziyaret eden sayısı neredeyse ikiye katlandı!

disney+

Öncelikle yukarıdaki verinin Disney+ abone sayısı olmadığını belirtelim. Tablonun hemen altındaki uyarının da belirttiği üzere bu tablo, Disney+ ziyaretçi sayısını gösteriyor. Yaklaşık 7 ay önce Türkiye’de hizmete başlayan Disney+, ilk 6 aylık zaman diliminde 6-7 milyon bandında bir ziyaretçi sayısına sahipken Recep İvedik 7’nin yayınlanmasıyla birlikte bu sayı, 11,6 milyona ulaşmış durumda. Elbetteki bu inanılmaz sıçrama, bu 5,6 milyon yeni ziyaretçinin tamamının abone olduğu anlamına gelmiyor.

Disney, Önümüzdeki 5 Yıl Boyunca Yayınlayacağı Tüm Filmleri Duyurdu: Kaç Marvel ve Kaç Avatar Filmi Göreceğimiz Belli Oldu

Başa dön tuşu