“Aslan Kral, Gişede Avengers: Endgame’i Geride Bırakabilir”

Önümüzdeki dört ay, Disney’in 2019’daki en parlak devri olacak. Şirket, arka arda vizyona sokacağı Avengers: Endgame, Aladdin, Toy Story 4 ve The Lion King sinemaları ile tüm dünyada sinema salonlarını ağzına kadar dolduracak. Avengers: Endgame’in gişede dudak uçuklatan bir gelir elde etmesi sürpriz olmayacak lakin Disney’in en büyük gişe geliri Avengers: Endgame’den olmayabilir.

Exhibitor Relation Co. kıdemli analisti Jeff Bock, Disney’in önümüzdeki aylarda vizyona sokacağı sinemalar ile ilgili kıymetli açıklamalarda bulundu. Bock, Avengers: Endgame’in dünya çapında gişe rekorlarını peş peşe kıracağını lisana getirirken, tekrar beyaz perdeye taşınacak olması büyük heyecan yaratan The Lion King’in Endgame’in rekorlarını altüst edebileceğini belirtti.

Bock’a nazaran The Lion King üzere uzun müddet sonra tekrar sinemalara gelecek olan imaller, insanların nostaljik hislerine hitap ettiğinden ilgi çekiyor. Bu nedenle 2019 yılı içinde Avengers: Endgame’den daha fazla izlenecek bir sinema varsa bunun Jon Favreau tarafından yönetilen The Lion King olmaması için hiçbir neden yok. Yeniden de Jeff Bock, The Lion King’in Avengers: Endgame’i geride bırakmasının sırf bir ihtimal olduğunun altını çiziyor.

Avengers: Endgame, ön siparişe açılan biletlerinin kısa müddette tükenmesi ile gişede büyük bir muvaffakiyet yakalayacağının sinyalini verdi. Ayrıyeten varsayımlara nazaran Endgame, tüm vakitlerin en yeterli açılış haftasonu hasılatına da erişecek. The Lion King için bu kadar argümanlı iddialarda bulunulmuyor lakin Jeff Bock, Endgame’i geride bırakamasa bile The Lion King’in tüm vakitlerin en çok izlenen sinemaları ortasında yer alacağını söylüyor.

Başa dön tuşu