Aslan Kral, Rotten Tomatoes’da Beklenenden Düşük Puan Aldı

Disney, efsane çizgi sinema Aslan Kral'ı animasyon haline getirdiği Aslan Kral sinemasının fragmanları ve tanıtım sinemalarıyla birlikte birçok uygun yorum almıştı. Bu yılın en çok gişe hasılatı yapacağı düşünülen sinema, eleştirmenlerin yorumlarıyla birlikte bunun yakınından bile geçemeyeceğini aşikâr etti.

Aslan Kral sinemasının galasının akabinde sinemaya dair tenkitler interneti işgal etti. Gelen tenkitlerin büyük bir çoğunluğuysa sinemanın büyük bir hayal kırıklığı olduğu tarafındaydı. Sinema tenkitleriyle ünlenen Rotten Tomatoes'da da durum farklı olmadı. Haberi yazdığımız an prestijiyle 86 yorum alan sinemadaki yorumların %57'si olumsuz oldu.

Filmin berbat yorumlar alması, gişede başarısız olacağı manasına gelmiyor. Neredeyse 25 yıl sonra tekrardan seyirciyle buluşacak olan sinema, makûs olsa dahi kimi hayranlar tarafından izlenmek istenebilir. Olağan ki yorumları okuduktan sonra sineması her vakit güzel hatırlamak isteyen hayranların sinema salonunun önünden bile geçmeme imkanları da bulunuyor.

19 Temmuz 2019 tarihinde vizyona girmesi beklenen sinemanın ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi bulunuyor. Ailelerin çocuklarıyla giderek bir nostalji yapabileceği sinemanın fragmanına aşağıdaki görüntü aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu