MCU’nun İlk İşitme Engelli Kahramanını Oynayacak Aktrisi

Marvel, Comic-Con aktifliği sırasında Lauren Ridloff’un sinematik cihanın birinci işitme engelli kahramanı olan Makkari’yi canlandıracağını duyurdu. Marvel’ın sitesine nazaran The Eternals, milenyumlar kadar eski Celestials’lara savaşa hapsedilmiş tanrısal varlıklar. Makkari de bunlardan biri ve kendisinin güçleri fizyoloji, üstün insan güçleri, sürat ve harika refleksler. Makkari ayrıyeten çok süratli taşıma araçları tasarlıyor.

Lauren Ridloff, The Eternals’ta Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Brian Tyree Henry, Salma Hayek, Don Lee ve Lia McHugh ile birlikte rol alacak. Bu bağlamda bu sinemanın takımı için “All-Star” yakıştırmasını kullanmak yanlış olmaz.

()

Film ayrıyeten birinci kez Asyalı bir bayan tarafından yönetilecek. Sinemanın direktör koltuğunda Çinli direktör Chloe Zhao oturacak.

Lauren Ridloff, daha evvel The Walking Dead’ın 9. Döneminde rol almıştı. Kendisi yeniden duyma engelli bir karakter olan Connie’yi canlandırıyordu. Kendisinin bu usul rollere seçilmesinin sebebi ise kendisinin doğuştan duyma engelli olması.

Çizgi romanlardaki Makkari, beyaz bir erkek. Bu yüzden Marvel’ın bu kararı hayli gözü pek bir karar diyebiliriz.

Başa dön tuşu