Netflix belgesel önerileri! Farklı türlerde 15 içerik!

Koronavirüs salgını sebebi ile konutta kaldığımız bu süreçte, birçoğumuz konsol oyunları oynayarak, dizi ve sinema platformlarında görüntü izleyerek geçen vakti eğlenceli hale getirmeye çalışıyoruz. Bu manada Netflix, BluTV, PuhuTV, Filmbox Live, Amazon Prime vb platformlar en çok tercih edilenler ortasında yer alıyor. Elbette bunların içinde varsayım edeceğiniz üzere en fazla tercih edilen ve en fazla aboneye sahip olan platform Netflix ya da Murat Övüç değimi ile Netflikş oluyor.

Netflix‘de birbirinden hoş sinemalar, diziler ya da belgeseller bulabilmeniz mümkün. Fakat Netflix‘i ayrıcalıklı kılan kendine has orijinal yapımları oluyor. Bu içeriğimizde husus aldığımız içerikler ise büsbütün belgesellerden oluşuyor.

Bu belgeseller ortasında tabiat, bilim, polisiye, tarih, sualtı, gökyüzü, hayvanlar, vb birçok cins ve çeşitli bahisler mevcut. Tıpkı vakitte tarihlerini de not aldığımız bu üretimlerin biraz da özetlerden bahsederek, tercihlerinizi bu doğrultuda yapmanız konusunda kolaylık sağlamaya çalıştık. İçlerinden biri var ki, bu belgesel belgeseli en çok aranan TV programlarından biri oldu. O da Netflix’in “Pandemi” belgeseli. Bu sebepten bu imali listemizin en başına aldık.

Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmadan bu belgesel üretimlerini daima birlikte inceleyelim. İşte Netflix üzerinden izleyebileceğiniz, farklı çeşitlerde 15 Netflix belgeseli;

1- Pandemic: How to Prevent an Outbreak (2020)

Bu belgesel dizisinde, influenzaya karşı verilen savaşın ön saflarında yer alan kahramanlarla tanışın ve onların bir sonraki global salgını engelleme gayretlerini öğrenin.

2- Kuşlarla Dans (2019)

Şahane tüylerini kabartmaktan harika kur dansları yapmaya kadar bu cennet kuşları, bir eş bulma umuduyla en yeterli hareketlerini sergiliyor.
Başroldekiler: Stephen Fry

3- NOVA: Kara Delik Kıyameti (2018)

Astrofizikçiler, kara deliklerin cihanın gelişimine, Dünya’da hayatın başlamasına ve insan ırkının ortaya çıkmasına dair sorulara nasıl karşılık verebileceğini gösteriyor.
Başroldekiler: Janna Levin

Başa dön tuşu