Yüzüklerin Efendisi’nin Gollum’u, Venom 2’nin Yönetmeni Oldu

Geçtiğimiz hafta çıkan haberlere nazaran, Venom 2 sinemasının direktörlüğünü yapması için Sony’nin belirlediği adaylar listesinin en üstünde Andy Serkis’in ismi yazıyordu. Bu haber hem Serkis hem de Venom hayranlarını heyecanlandırmıştı. 

Sony’nin resmi olarak birinci sinemanın direktörü Ruben Fleischer’den boşalan direktörlük koltuğunu Serkis’e emanet ettiği öğrenildi. Venom sinemasının başrolünde yer alan Tom Hardy, daha evvel bir Serkis fotoğrafı paylaşmıştı. 

Serkis, bilhassa çağdaş hareket yakalama tekniğinde kıymetli bir yere sahip. Birinci olarak Lord of the Rings serisinde Gollum’a hayat veren aktör, daha sonra da Planet of the Apes üçlemesinde Caesar rolünde hem karakteri kusursuz oynamış hem de öteki aktörlere yol göstermişti. 

Andy Serkis üzere bir hareket yakalama ustası, Venom üzere bu tekniğin çok kullanıldığı bir seride mükemmeller yaratabilir. Birinci Venom sineması, ikinci sinemaya ve Carnage olarak bilinen simbiyota sahip katil Cletus Kasady’ye dair ipuçları içeriyordu. Sony, Marvel çizgi romanlarından birtakım kıssaları beyazperdeye uyarlayabilir. 

Maximum Carnage üzere Spider-Man ve Venom'un (ve öteki kahramanların) Carnage ve yanındaki öbür simbiyotları durdurmaya çalıştığı bir kıssa büyük ilgi çekebilir. Serkis’in hangi öyküyü anlatacağını ise göreceğiz. 

Venom 2, 2 Ekim 2020’de gösterime girecek.

Başa dön tuşu