Müjde: Assasin’s Creed Netflix’e geliyor!

Geçmişten günümüze bir çok serisi bulunan Assassin’s Creed oyununun her serisi farklı tatlar ve heyecanlar yaşattı ve yaşatmaya devam ediyor. Kasım ayında piyasaya sürülecek oyunun son sürümü olan Valhalla da kendisine büyük bir hayran kitlesi toplamıştı. 

Şimdiyse Assassin’s Creed oyunu bir uyarlama üretimle Netflix Orjinal kütüphanesinde yerini alacağını resmen duyurdu.

Assasin’s Creed Netflix’e geliyor!

Netflix, geçtiğimiz yıl The Witcher isimli oyundan uyarlama bir diziyi yayınlamıştı ve yayınlanan dizi büyük ilgi görmüştü. Bu sefer ise Netflix, Assassin’s Creed uyarlaması bir dizi yapacağını duyurdu. Yapımı hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşmamış olsa da yayınladığı kısa tanıtım görüntüsüyle duyuruyu resmen gerçekleştirmiş oldu.

Netflix’in Assassin’s Creed dizisi için yayınladığı tanıtım videosu

Büyük ihtimalle dizinin giriş sahnesi olan bu kısa görüntü bile ilgilenenleri heyecanlandırmaya kâfi olacak üzere gözüküyor.

Dizinin konusu ne olacak?

Dizinin konusuna gelecek olursak, Assassin’s Creed hakikaten uzun ve farklı vakitleri ele almış bir oyun serisine sahip. Hal bu türlü olunca dizinin konusunun ne olacağını varsayım etmek biraz zorlaşıyor. Ama fragmanda kullanılan müziğe ve logoya dikkat ettiğimiz de dizinin konusunda Ezio üçlemesinin referans alınacağı ihtimalini güçlendiriyor.

2009’da Assassin’s Creed 2 ile başlayan üçleme, 2010’da yayınlanan Assassin’s Creed: Brotherhood ve 2011’de yayınlanan Assassin’s Creed: Revelations ile devam etmişti. Görüntüde yer alan müzik ve seslerse direkt olarak Jesper Kyd’nin Assassin’s Creed 2’deki resmi müziklerinden Ezio’s Family’i işaret ediyor.

Ubisoft‘tan Jason Altman, hususla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ”Netflix ile bir Assassin’s Creed dizisi geliştirecek olmaktan heyecan duyuyoruz ve Assassin’s Creed cihanında bir sonraki destanı yazmayı merakla bekliyoruz.” halinde bahsetti.

Başa dön tuşu