Avengers: Endgame’in İlk Gün Hasılatı Dudak Uçuklatıyor

Biletlerin yetişmediği, koltuklar bittiği için yeni seansların eklenmek zorunda kaldığı bir sinema olan Avengers: Endgame, uzun bir bekleyişten sonra en sonunda bugün vizyona girdi. Herkesin rekorlar kırmasını beklediği sinema, daha birinci günden kimseyi şaşırtmamak için emin adımlar atmaya başladı. Hollywood Reporter'ın bildirdiğine nazaran MCU'nun “gösteriş filmi” Endgame, birinci gününde ABD dışında 169 milyon dolar kazandı.

Film ABD'de 26 Nisan Cuma günü vizyona girecek olsa da, birinci sayılar epeyce -hatta çok çok- âlâ. 25 ülkede bugün çıkan sinema, tüm vakitlerin tek gün sinema rekorunu çoktan kırdı bile. 169 milyon dolarlık açılışın 107,2 milyon doları ise yalnızca Çin'den gelirken, Çin'i 8,4 milyon dolarla Güney Kore, 7 milyon dolarla Avustralya, 6 milyon dolarla Fransa, 5,8 milyon dolarla İtalya ve 5,6 milyon dolarla Almanya takip ediyor.

Tüm bunların yanı sıra Çin'in, dünyanın en büyük ikinci sinema pazarı olduğunu belirtmekte yarar var. Marvel sinemalarının bir müddettir Çin'de beklenenden daha düşük performans sergilediğini, bu sebeple 100 milyonun üstündeki pahaların hakikaten inanılmaz olduğunu söyleyebiliriz.

Şu anda birinci hafta sonunda 900 ila 950 milyon dolarlık bir hasılat elde etmesi beklenen sinema, böylelikle Star Wars 7'yi geçebilir. Elbette, ülkemizde de biletlerin haftalar öncesinden tükendiğini ve yeni seanslar konulmak zorunda kalındığını düşündüğümüzde bu sayının daha fazlasını görme ihtimalimiz de var. Tahminen de kim bilir, 1 milyar dolar ile açılış yapan birinci sinema Endgame olur.

Hatırlayacak olursak Infinity War birinci hafta sonunda tüm dünyada 640 milyon dolar gelir elde etmişti. Endgame ise ön bilet satışında daha evvelce Star Wars 7'nin elinde tuttuğu rekoru yalnızca 6 saat içinde yerle bir etmiş ve rekoru çoktan ele geçirmişti.

Eğer sineması izlediyseniz, spoiler vermeden niyetlerinizi aşağıda belirtmenizi bekleriz.

Başa dön tuşu