Behzat Ç.’nin İkinci Sezon Onayı Geldi

Eylül 2010’da yayın hayatına başlayan ve her geçen gün bir efsane haline gelerek büyük bir izleyici kitlesine sahip dizi Behzat Ç., 6 yıl evvel yayın hayatına son vermişti. Ortadan geçen 6 yılın akabinde BluTV özel üretimi olarak geri dönüş yapan Behzat Ç., izleyicilerde tekrardan büyük bir heyecan oluşturdu.

Emrah Serbes’in romanından uyarlanan, senaristliğini Ercan Mehmet Erdem’in yaptığı ve Serdar Akar’ın çektiği dizinin dokuz kısımlık yeni döneminin sezon finali BluTV’de yayınlandı. İkinci dönemin geleceği ile ilgili net bir şey yokken BluTV, bugün yaptığı açıklamada 2. dönem çekimlerinin başlayacağını ve yeni dönemin da BluTV’de gösterime gireceğini söyledi.

Erdal Beşikçioğlu, Nejat İşler, Canan Ergüder Ece, Ege Aydan, İnanç Konukçu, Berkan Şal, İtimat Kıraç, Belçim Alım, Eray Eserol, Ayça Eren, Ahu Türkpençe, Kemal Burak Alper, Hüseyin Şirin, Rıdvan Aybars Seviye, Gülşah Çomoğlu ve Kadir Çelik’den oluşan güçlü takımıyla geri dönüş yapan dizinin birinci dönemi epey başarılı oldu. BluTV’nin yayın haklarını almak için hayli uğraş sarf ettiği Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi, BluTV’ye de büyük bir abone sayısı kazandırdı. Dizinin her yeni kısmında BluTV'nin taşınabilir uygulaması da AppStore’da trendlere girdi.

BluTV’de yayınlanan birinci dönemle ilgili en büyük tenkit ise dizinin mühleti oldu. Birinci dönem toplam 45 dakika süren kısımlar, izleyicilere epey kısa geldi. Bu taleplerin üzerine BluTV, yeni dönemdeki kısımların 60 dakika olacağını da açıkladı. İkinci dönemin ne vakit geleceği ile ilgili olarak ise bilgi verilmedi.

Başa dön tuşu