Bilim Kurgu Dizisi The Expanse, Amazon ile Geri Geliyor

The Expanse, bilim kurgu severler için kaçırılmayacak uzay bahisli bir dizi. 23 Kasım 2015'te ABD'li televizyon kanalı Syfy'de birinci kere yayınlanan dizi 3 dönem boyunca devam etmişti ve toplamda 36 kısım yayınlanmıştı. Dizinin 3. döneminden sonra, dizinin fanlarının başında üretimin devamı hakkında birtakım telaşlar oluşmuştu.

Bir aydan kısa bir müddet sonra Ulusal Uzay Derneği’nin Los Angeles’taki Milletlerarası Uzay Geliştirme Konferansı’nda, Amazon CEO’su Jeff Bezos, şirketinin seriyi koruyacağını ve Amazon dönemi olarak dördüncü bir dönem üreteceğini açıklamıştı.

James SA Corey'in sevilen romanlarına dayanan tezli SyFy dizisi, üç dönem boyunca severlerini ekrana kitlemişti. Dizi, kaliteli ve nefes kesici sahneleriyle sürükleyici aksiyon, jeopolitik drama ve bağımlılık yaratan gerginliğin tam karışımına sahipti. Sek bir bilim kurgu dizisi olarak görülen The Expanse, IMDB’de de 8,4 üzere tezli bir puana sahip.

Aralık ayında 4. dönemi yayınlanacak olan dizi için uygun haberler bu hafta da gelmeye devam ediyor, dizi bu hafta 5. dönem onayını da aldı. The Expanse, bugüne kadarki imalcisi Naren Shankar ile muhtemelen gemiyi ilerletmeye devam edecek.

Amazon, bilim-kurgu konusunda üretimleri destekleyen en büyük platform. Dev platform, Yüzüklerin Efendisi serisi ve Good Omens üretimlerinin akabinde The Expanse’e verdiği takviyeyle de bunu gözler önüne serdi. Bu bağlamda bir bilim kurgu dizisi olan The Expanse, Amazon’dan daha güzel bir platformla anlaşamazdı.

Başa dön tuşu