Star Trek: Pickard, Yeniden Bir Araya Gelen Karakterler

Star Trek hayranları yeni dizinin haberini aldığından beri sabırsızlıkla diziyi bekliyorlardı. Bugün ise Star Trek: Picard ile ilgili yeni bir fragman yayınlandı. Bu fragmanda yeni yüzlerin yanı sıra Star Trek: The Next Generation'da yer almış tanıdık yüzleri de görmek mümkün oldu. 

Dedikodular Picard merkezli bir spin-off dizisi olan Star Trek: Discovery'nin birinci kısmını çeken Alex Kurtzmann'ın CBS ile 5 yıllık bir mukavele imzalamasıyla başladı. Tek sorun ise Patrick Stewart'ın karakterini tekrar canlandırıp canlandırmayacağıydı. Kurtzmann ise konsepti “emeklilik yıllarında olan bir adamın üzerindeki karakter çalışmasının, ruhsal bir incelemesi” olarak isimlendirdi. Stewart da bu konsepte imza attı.

“Star Trek'te geçirdiğim vaktin hayatıma taraf verdiğini sahiden hissettim.” diyen Stewart her ne kadar bu rolden ötürü onur duyuyor olsa da ST:TNG vakitlerinde bu durumun hayatını olumsuz etkilediğini de lisana getirmişti. Ama artık tekrar beyaz perdenin önüne geçmeye hazır olduğunu lisana getirdi. Dizinin birinci döneminde ise 10 kısım olacak. Şayet dizi muvaffakiyet elde edebilirse 2 dönem daha çekilecek. 

Dizinin konusu:

İlk fragman Temmuz ayında San Diego Comic Con'da görücüye çıktı. Pickard emekli olmuştu lakin Star Trek: Nemesis'te Veri, onun hayatını kurtarmak için kendini feda etmişti. Dizi ise bu olaylardan yaklaşık 20 yıl sonrasını ele alıyor. Onun bu sessiz sakin hayatı Dahj isminde gizemli bir bayanın gelip “İçimdeki her şey seninle inançta olduğumu söylüyor.” demesiyle kesintiye uğruyor. Bu form değiştirme yeteneğine sahip bayanın ise kim olduğu bilinmiyor. Pickard “Eğer o düşündüğüm bireyse önemli bir tehlikeyle karşı karşıya olabiliriz.” kelamlarıyla bayanın varlığındaki tehlikeyi gözler önüne seriyor.

Seven of Nine (Jeri Ryan) ve Veri (Brent Spiner)'ı fragmanda görmemiz mümkün oldu. Ayrıyeten SDCC'nin açıklamasına göre Hugh (Jonathan Del Arco) ve William Riker (Jonathan Frakes) dizide en az 2 sefer karşı karşıya geleceklerini söyledi. Deanna Troi (Marina Sirtis) ile birlikte Riker'ı son fragmanda görebildik. Ayrıyeten diziye yeni oyuncular da ekleniyor. Picard'ın gemisinin pilotu olan yetenekli bir hırsız olan Christobal (Santiago Cabrera); Eski bir istihbarat subayı ve kurtarma vazifelisi olan Raffi (Michelle Hurd); Agnes Jurati (Alison Hapı); ve iki Romulan mülteci, Elnor (Evan Evagora) ve Narek (Harry Treadaway) diziye eklenen yeni karakterler ortasında yer alıyor.

Dizi 23 Ocak 2020'de CBC'de yayınlanmaya başlayacak

Başa dön tuşu