Breaking Bad Filmi Hakkında Bildiğimiz Tüm Detaylar

11 Ekim 2019, Breaking Bad hayranları için değerli bir tarih zira Netflix’in yeni sineması El Camino: A Breaking Bad Movie o gün çıkıyor. Sayısız ödül kazanmış Breaking Bad’in bitişinin üzerinden yıllar geçse de dizi hâlâ hayranları tarafından çokça seviliyor. Dizinin bilhassa finaliyle izleyiciler üzerinde bıraktığı tesir hayli büyük.

El Camino: A Breaking Bad Movie’yi beklerken içimizi kaygı da kaplamıyor değil. Harika bir kıssaya sahip bir dizinin öyküsünün tekrar gün yüzüne çıkarılıyor olması akıllarda sorular uyandırıyor. Ya bu sinema Breaking Bad üzere harika olmazsa? Umuyoruz ki bu sorular en kısa müddette aklımızdan uçurulur. Sinema hakkında çıkan ufak ayrıntılara da bakacak olursak başımıza takılan sorular bir nebze azalıyor. İşte o ayrıntılar:

Jesse’nin kaçtığı otomobil:

El Camino sinemasının fragmanlarında Jesse’nin White Supremacist çetesinden kaçarken kullandığı arabayı görüyoruz. Yani sinemada muhtemelen bu kaçışta görmediğimiz yerleri de görebiliriz. Jesse’nin kullandığı 1978 model Chevrolet El Camino, çete başkanı Uncle Jack’in yeğeni Todd’a aitti.

Oyuncular:

Breaking Bad’de gösterdiği performans ile Emmy mükafatı kazanan Aaron Paul, Jesse Pinkman rolüyle tekrar karşımızda. Breaking Bad’i dünyamıza kazandıran Vince Gilligan ise sinemanın müellifliğini ve direktörlüğünü üstlenmiş. Jesse’nin öyküsüne bakacağımız sinema hakkındaki makûs niyetlerimiz Vince Gilligan ismini görünce aklımızdan uçup gidiyor.

Dizinin devamı üzere:

Filmin fragmanında Jesse’nin yıkandığını görüyoruz. Doğal bu olağan bir şey, lakin sırtındaki yaralar dikkatinizi çekti mi? Bu yaralar, Uncle Jack’in Jesse’de bıraktığı yaralar. Bunun dışında Jesse’nin olaylardan ruhsal olarak etkilendiğini söylemek hiç de yanlış olmaz.

Badger ve Skinny Pete geri dönüyor:

Breaking Bad’de daha evvel gördüğümüz Badger ve Skinny Pete karakterleri fragmanda da gözüküyorlar. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla Jesse’nin kaçış sonrası birinci durağı Skinny Pete oluyor. Daha sonra Badger’ı da görüyoruz. İki karakter de Jesse’nin arkadaşı ve onun yeterliliğini düşünüyor. Ayrıyeten fragmanlardan birinde Pete’in sorgu odasında olduğunu hatırlayın, Jesse’nin yerini öğrenmeye çalışan memurlara hiçbir bilgi vermiyordu.

Sevilen katil tekrar gözüküyor:

Mike Ehrmantraut, hepimizde bir nebze hayranlık yaratan karakter. Karakteri canlandıran Jonathan Banks bu yılki Emmy mükafatları sırasında Breaking Bad’in sinemasında tekrar gözükeceğini söylemişti. (Spoiler istemiyorsanız bu cümleyi geçin!) Hatırlayacak olursanız karakter 5. dönemde ölmüştü. Bu yüzden Mike’ı sırf sinemada yaşanacak flashbacklerde görebileceğiz.

Tanıdık yüzler sinemada rol alıyor:

Daha evvel The Hollywood Reporter’a konuşan Gilligan, Breaking Bad’de gördüğümüz en az 10 karakterin yeni sinemada yer alacağını söylemişti. Biz şu anda dört karakterin sinemada olacağını biliyoruz. Pekala öteki karakterler kimler olacak? Jesse’nin ailesi yer alacak mı? En can alıcısı: Walter White? Bunları görmek için 11 Ekim’e kadar sabretmemiz gerekecek.

Elimizde olan ayrıntılar çok fazla olmasa da bizi sinema için heyecanlandırmaya yetiyor. Jesse’nin kıssasını görecek ve karakterinin daha da derinlerine inecek olma niyeti bir an evvel 11 Ekim’de olma isteğini doğuruyor. Neyse ki bu tarih o kadar da uzak değil.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu