Netflix ve Flört Uygulaması Bumble Ortaklık Kurdu

230 milyondan fazla abonesiyle dünyanın en tanınan sinema ve dizi platformu pozisyonunda bulunan Netflix, artık de kullanıcı tecrübesini uygunlaştırmak için farklı bir adım attı. Dev şirket, ülkemizde de kullanılan tanınan online flört uygulaması Bumble ile iş birliğine gitti.

Kullanıcıların izlediği içerikler üzerinden bağ kurabilmesini sağlayacak olan paydaşlık kapsamında Bumble, uygulamasına Netflix temalı bir oyun ekleyeceğini duyurdu. Kullanıcılar, ‘Netflix Nights In’ ismi verilen oyunda tanınan dizilerle alakalı soruları yanıtlıyor. Ayrıyeten oyunun, uygulamada eşleştikleri bireylerle birlikte oynanabileceği de belirtiliyor.

Oyun, sırf 3 ülkede kullanılabilecek

‘Netflix Nights In’, 30 Ocak Pazartesi günü başlayacak ve 13 Mart’ta sona erecek. Lakin bu oyun, sadece ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’taki Bumble kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Yani ülkemizde kullanılmayacak. Tek seferlik bir uygulama olup olmadığı konusunda ise rastgele bir bilgi paylaşılmadı.

Sorular, her pazartesi ‘Stranger Things’, ‘Squid Game’, ‘Emily in Paris’ üzere üretimler da dahil birçok tanınan Netflix içeriği etrafında dönecek. Her sorunun gerçek karşılığı da hem kullanıcı hem de eşleştiği kişi yanıtlayana kadar gösterilmeyecek.

Bumble kullanıcıları, emsal zevklere sahip bireylerle daha kolay konuştuklarını söylüyor

Bumble’ın yaptığı bir ankette kullanıcıların %78’i, emsal dizi ve sinema zevkleri varsa eşleştikleri şahıslarla konuşmanın daha kolay olduğunu söyledi. %72’si ise bu şahıslarla buluştuklarında dizi ve sinemalar hakkında konuştuklarını aktardı. İşte bu oranlar nedeniyle de benzeri zevklere sahip insanların daha kolay birbirini bulmasını sağlamayı amaçlayan bu iştirak kuruldu.

Netflix’ten bir yönetici olan Magno Herran da, “Birini tanımaya başladığımızda, ortak ilgi alanları bulmaya çalışmamız tabiatımızda var. Size bağ kuracak ve yüzeysel sohbetlerin ötesine geçecek bir şey veriyor. İnsanların Netflix dizileri ve sinemaları üzerinden ilişki kurmasını seviyoruz” ifadelerini kullanırken iştirakle insanlara benzer zevklere sahip bireyleri bulmanın bir yolunu sağlamak istediklerini aktardı.

Bumble, daha evvel de Apple TV+ ile paydaşlık kurmuş ve Ted Lasso dizisindeki kurgusal flört uygulamasına benzeri bir formda kullanıcıların birbirini görmeden eşleşmesini sağlayan bir adım atmıştı.

Başa dön tuşu