Bu Haftanın En Çok Hasılat Yapan Filmleri

Spider-Man: Konuttan Uzakta, vizyona girdikten iki hafta sonra da gişe listelerinin doruğunu kimseye kaptırmadı. Bu haftanın grafiği, birinci bakışta geçen haftanın grafiğine çok benziyor ve Spider-Man listenin başında yer alıyor. Sinema, cuma günü yaklaşık olarak 13,37 milyon dolar kazandı. Sinemanın hafta sonu 45,3 milyon dolar kazanarak vizyona girdiği haftanın sonundan %50’lik bir düşüş göstermesi bekleniyor. Bu istatistiklere nazaran Spider-Man: Konuttan Uzakta, evvelki sinema Konuta Dönüş'ten daha istikrarlı bir grafik çiziyor. Sinemanın ABD'deki geliri, 274 milyon dolar ve dünya çapındaki gelir de 847 milyon doların üstüne çıkmış durumda.

Tom Holland, Spider-Man: Konuttan Uzakta sinemasıyla birlikte Peter Parker’ı canlandırmaya devam ediyor. Parker, arkadaşları Ned, MJ ve sınıfın geri kalanıyla birlikte Avrupa’ya bir okul seyahatine gidiyor. Nick Fury, Spider-Man’i Mysterio ile birlikte çalışması için vazifeye çağırdığı vakitse seyahat, tatil olmaktan çıkıp iş seyahatine dönüşüyor. Sinemanın fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Uzun vakit oldu lakin biz tekrar de uyarmış olalım, Avengers: Endgame’i izlememiş olanlar için fragman yüklü ölçüde spoiler içeriyor.

Gişe listelerinde geçen haftayı tekrar eden öbür bir üretimse ikinci sırayı alan Oyuncak Öyküsü 4 oldu. Cuma günü iddiası olarak 6,25 milyon dolar kazanan üretim, Kuzey Amerika’da vizyona girişinin dördüncü haftasında 20 milyon dolar gelir elde etmeyi başararak lokal gelirini 346 milyon dolara yükseltti. Sinemanın dünya çapında geliriyse 670 milyon doların üzerine çıktı.

Bu hafta sonunda açılış haftasını en yüksek gelirle kapayan sinemaysa Crawl oldu. Sinema, fırtına hasebiyle felakete sürüklenen Florida’yı basan timsahları husus alıyor. İmal, cuma günü 4,3 milyon dolar kazandırarak birinci hafta sonunda 11,5 milyon dolar elde etmiş oldu. Sinema için harcanan bütçe ise 13,5 milyon dolar.

Dave Bautista ve Kumail Nanjiani’nin güldürü sineması Stuber ise dördüncü sırada yer alıyor. Disney’in 6 sene sonra piyasaya sürdüğü birinci 18 yaş ve üstü olan sinema, cuma günü 3 milyon dolar kazanarak hafta sonu elde ettiği geliri 8 milyon dolara yükseltti.

Bu hafta yayınlanan listenin geri kalanı sırasıyla şu halde:

  • Yesterday
  • Aladdin
  • Anabelle Comes Home
  • Midsomnar
  • The Secret Life of Pets 2
  • Avengers: Endgame

Başa dön tuşu