Tüm zamanların en iyi 10 Netflix filmi

Netflix yepyeni üretimlerinden oluşan, 10 sinemanın yer aldığı listemizi hazırlarken IMDb puanlarını dikkate aldık.

Bir yaz devrini daha kapattık, havalar soğumaya başlıyor. Soğuk kış günlerinde yapılacak en hoş şeylerden biri de dizi ve sinema izlemek. Elbette izlenilen üretimin kaliteli olmalı ki, izlerken harcadığınız vakit buna değmeli ve keyif alabilmelisiniz. Bu manada siz pahalı okuyucularımız için en hoş Netflix Orjinal üretimlerini sizler için listeledik.

Dizi ya da sinema denildiğinde, akla birinci gelen platformların başında gelen Netflix, izleyicilere birçok içerik sunuyor. Bilmeyenler için belirtelim; Netflix, Aksiyon , endişe, macera, kabahat, animasyon, fantastik , dram, tansiyon, gizem, güldürü, bilim kurgu ve belgesel üzere birçok cinse mesken sahipliği yapmakta. Bilhassa de özgün üretimleri ile abone sayısını önemli oranda artırmayı hedefleyen Netflix bu manada da hayli başarılı. 80’den fazla ülkeye uzun soluklu projeler için giren Netflix’in amaçları hayli büyük. Çünkü, Netflix geçtiğimiz yılı 160 milyondan fazla abone sayısı ile kapatmıştı.

Ancak son günlerde skandal içerikleri sebebi hayli fazla abone kaybetmiş olduğunu da belirtelim. Bilhassa de Amazon Prime Görüntü’nün ülkemizde 30 günlük fiyatsız deneme ve sonrasında aylık 7,9 TL fiyatı ile giriş yapması, Netflix’in işlerini daha da zorlaştırdı.

Neyse, husustan hususa atlamadan Netflix’in en beğenilen 10 orijinal filmine gelin daima birlikte göz atalım. Bu ortada listemizi hazırlarken IMDb puanlarını dikkate aldığımızı ve en düşük puandan en yüksek puana yanlışsız sıraladığımızı belirtelim.

İşte tüm vakitlerin en uygun 10 Netflix sineması;

10- Sevdiğim Tüm Erkekler (To All the Boys I’ve Loved Before)

IMDb: 7,1
Gizli aşk mektupları, âşık olduğu beş şahsa bir biçimde gönderildiğinde Lara Jean’in sakin lise yaşantısı altüst olur.

9- Evvel Babamı Öldürdüler (First They Killed My Father)

IMDb: 7,2
Kızıl Kmerlerin Kamboçya’daki ani yükselişi ve vahim idaresi sırasında, 5 yaşında bir kız yürek burkan bir hayatta kalma savaşı verir.

8- Jadotvilli Kuşatması (The Siege of Jadotville)

IMDb: 7,2
Yaşanmış bir olaydan uyarlanan sinemada, BM Barış Gücü ismine Afrika’da misyon yapan İrlanda askerleri, düşman kuvvetlerince kuşatılır ve karakollarını kahramanca savunurlar.

Başa dön tuşu